Co słychać w klubie? Znowu szykuje się kadrowa rewolucja

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Czekaliśmy bardzo długo na to by poznać nazwisko nowego trenera, a także prezesa. Jak wiemy tymczasowo funkcję prezesa objął pełniący również funkcję rzecznika prasowego GKS-u Bełchatów – Michał Antczak, a z kolei szkoleniowcem „Brunatnych” został wybrany nie Kretek, Cecherz czy Kulawik jak to wcześniej przypuszczano, a Andrzej Konwiński.

Ruch ten można będzie oceniać dopiero po tym jak były szkoleniowiec MKS-u Kluczbork wypełni swój roczny kontrakt, który w środowe popołudnie podpisał z klubem. Póki co wiemy o nim tyle, że wiele lat spędził na ławce trenerskiej drużyny z Kluczborka, którą wyprowadził z II ligi do I, a następnie po awansie zrezygnował w drugiej części sezonu z dalszego piastowania funkcji I trenera MKS-u, ponieważ jego drużyna była na ostatnim miejscu i potrzebowała nowego ducha w zespole, którym okazał się Mirosław Dymek. Jak się okazało po 34. kolejkach ten oto człowiek wyprowadził MKS ze strefy spadkowej na 15. pozycję z której MKS miał grać baraże o I ligę z Wisłą Puławy, ale jak się okazało z racji, że Zawisza nie otrzymał licencji na grę na zapleczu Ekstraklasy i Wisła i drużyna z Kluczborka bez gry w barażu miała pewną grę na poziomie I ligi w sezonie 2016/2017.

Teraz nieco o tym co w klubie. Trwają duże negocjacje z piłkarzami, którym kończy się kontrakt z klubem oraz z kandydatami na nowych graczy GKS-u. Liczymy, że trener Konwiński w duecie z prezesem Antczakiem podejmą dobre dla klubu kroki, które dadzą nadzieję na spokojny byt w II lidze.

Wiemy, że prawdopodobnie w klubie zostanie garstka młodych piłkarzy takich jak: Albin Maciejewski, Dawid Flaszka, Krystian Pałczyński czy Damian Michalski, a z kolei ze Sportową pożegnają się Łukasz Wroński, który prawdopodobnie odejdzie do Zagłębia Sosnowiec, Szymon Zgarda przy którym pojawił się temat gry w Arce Gdynia oraz z pewnością Damian Szymański, który jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy otrzymał oferty od Piasta Gliwice czy Śląska Wrocław jak i również od GKS-u Tychy, gdzie I trenerem jest znany w Bełchatowie – Kamil Kiereś. Chyba nie jest ciężko się domyśleć na jakie oferty transferowe liczy Damian Szymański, który jest uznawany za spory talent więc na 99% nie zostanie on w klubie z Bełchatowa. Reszta starszych piłkarzy na czele z Patrykiem Rachwałem również z pewnością odejdzie do innych klubów i GKS czeka najprawdopodobniej rewolucja podobna do tej z ubiegłego lata…