Damian Szymański odchodzi do „Jagi”

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

21-letni były już pomocnik GKS-u Bełchatów – Damian Szymański podpisał we wtorkowe popołudnie 3-letni kontrakt z ekstraklasowiczem Jagiellonią Białystok.

„Szycha” w Bełchatowie dwukrotnie spadał do I ligi, ale również ma na swoim koncie awans do Ekstraklasy. W poprzednim sezonie pomocnik GKS zaliczył zaledwie 10 występów na poziomie I ligi, a tak małą liczbę spowodowały z pewnością jego kontuzje (zerwane ścięgno Achillesa) oraz kłopoty z kolanem, które sprawiły, że Szymański musiał zrobić sobie miesięczną przerwę od gry w piłkę po tym jak przeszedł zabieg artroskopii kolana.

Damian Szymański jest wychowankiem Stali Kraśnik, z której do GKS-u przyszedł w sezonie 2011/2012. Nic dziwnego, że młody i utalentowany pomocnik nie zdecydował się przedłużyć kontraktu z GKS-em (obowiązujący do 30 czerwca) tylko wybrał z pewnością dogodniejszą ofertę w klubie z Ekstraklasy.

Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Damianowi przede wszystkim dużo zdrowia oraz samych sukcesów w swojej karierze. Szymański to dobry przykład, że GKS potrafi wychowywać piłkarzy godnych gry w Ekstraklasie.