Artur Lenartowski dołączył do „Brunatnych”

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Znany z gry w Ekstraklasie – Artur Lenartowski podpisał roczny kontrakt z klubem. 28-letni doświadczony pomocnik w zeszłym sezonie w barwach chorzowskiego Ruchu rozegrał osiem spotkań i zdobył jedną bramkę.

Artur Lenartowski to rodowity częstochowianin, który karierę zaczynał w Olimpii Częstochowa, a następnie wiele lat występował w barwach Rakowa. Ponadto Lenartowski grał jeszcze w Piaście Gliwice, Koronie Kielce, Podbeskidziu Bielsko-Biała, a w ostatnim czasie reprezentował barwy Ruchu Chorzów.

Nowy pomocnik GKS-u mierzy 192 cm wzrostu i waży 79 kg. Ma on na swoim koncie 80 występów w Ekstraklasie. Z pewnością Lenartowski marzy o tym by odbudować jeszcze swoją rolę na polskich boiskach, a II liga będzie dla niego chyba idealnym do tego miejscem, a jednocześnie swoją grą Artur Lenartowski powinien również cieszyć kibiców GKS-u.

Artur Lenartowski to czwarty po Marcinie Groliku, Krzysztofie Michalaku i Adrianie Klepczyńskim doświadczony piłkarz, jaki zasilił drużynę trenera Andrzeja Konwińskiego. Poza tym górniczy klub pozyskał do pierwszej drużyny 23-letniego Roberta Pisarczuka, 22-letniego Pawła Ziębę (nowy kontrakt) i 21-letniego Bartłomieja Kondrackiego oraz dołączył młodych zawodników o statusie młodzieżowca: Marcina Ryszkę (transfer z MOSiR Jastrzębie Zdrój), Albina Maciejewskiego, Macieja Łabędzkiego, Krystiana Pałczyńskiego, Mikołaja Boćka i Damiana Michalskiego.