GKS przegrywa po rzutach karnych i żegna się z Pucharem Polski

GKS Bełchatów przegrał z pierwszoligową Miedzią Legnica po rzutach karnych i nie zagra w kolejnej rundzie Pucharu Polski.

Bramkę dającą prowadzenie GKS zdobył Patryk Rachwał, który pewnie wykonał rzut karny podyktowany w 19. minucie meczu przez sędziego Jarzębaka. Goście, mimo olbrzymiej przewagi, wyrównali dopiero w 90. minucie, a autorem gola był Michał Stasiak.

Dogrywka nie przyniosła kolejnych goli i o wyniku 1/32 finału Pucharu Polski rozstrzygnęły rzuty karne. Przez sześć serii każdy z piłkarzy trafiał z jedenastu metrów i dopiero obroniony strzał Krzysztofa Michalaka dał gościom szansę na rozstrzygnięcie. Wykorzystali już pierwszą okazję, wygrali wojnę nerwów 7:6 i to oni zagrają w kolejnej rundzie Pucharu Polski.

GKS Bełchatów – Miedź Legnica 1:1 (1:0) pd. karne 6:7
Bramki: Patryk Rachwał 19 (k) – Michał Stasiak 90

Karne: 1:0 Aghwan Papikjan, 1:1 Tomasz Midzierski, 2:1 Szymon Zgarda, 2:2 Michał Stasiak, 3:2 Robert Pisarczuk, 3:3 Keon Daniel, 4:3 Bartłomiej Bartosiak, 4:4 Michał Bartkowiak, 5:4 Patryk Rachwał, 5:5 Petteri Forsell, 6:5 Mateusz Szymorek, 6:6 Óscar Martín, 6:6 Krzysztof Michalak (obroniony), 6:7 Jakub Chrzanowski

GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik – Robert Pisarczuk, Adrian Klepczyński (67. Bartłomiej Kondracki), Krzysztof Michalak, Mateusz Szymorek – Paweł Zięba (62. Albin Maciejewski), Patryk Rachwał, Szymon Zgarda, Artur Lenartowski, Konrad Andrzejczak (84. Bartłomiej Bartosiak) – Agwan Papikjan
Miedź Legnica: Paweł Kapsa – Grzegorz Bartczak (72. Jakub Chrzanowski), Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Hunter Gorskie – Michał Bartkowiak, Adrian Łuszkiewicz (64. Damian Rasak), Keon Daniel, Petteri Forsell, Óscar Martín – Paul Batin (115. Adrian Cierpka)

Żółte kartki: Rachwał, Zgarda, Maciejewski – Stasiak
Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)