Krzywicki show! Olimpia pokonana!

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

W 1. kolejce 2. Ligi GKS Bełchatów pokonał Olimpię Zambrów 2:0 po golach Marcina Krywickiego.

Mecz rozpoczął się dość spokojnie. GKS przeważał, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Pierwszy strzał to 7 minuta i próba Patryka Rachwała z rzutu wolnego, lecz piłka powędrowała daleko od bramki. Pięć minut później z wolnego próbował Papikyan, też niecelnie. W 23. minucie po centrze Rachwała głową strzelał Zgarda, obok bramki. Najgroźniejsza sytuacja to minuta 24 i piękne podanie Lenartowskiego nad linią obrony Olimpii, do strzału doszedł Andrzejczak, mocno uderzył, ale minimalnie nad bramką. W dalszej części pierwszej połowy nie działo się nic ciekawego.

Druga część gry rozpoczęła się od strzału gości po rzucie rożnym. Na posterunku Lenarcik. W 60. minucie świetną okazję zmarnował Marcin Krzywicki. Za daleko wypuścił sobie piłkę przez co interweniować zdołał Humerski. W 65. minucie indywidualną akcją popisał się Andrzejczak, oddał nawet strzał, ale niestety nad bramką. W 68. minucie wynik meczu został otwarty! Strzał sprzed pola karnego Grolika obronił Humerski, ale dobitka Krzywickiego skuteczna! W 72. minucie było już 2:0! Piękny gol głową po centrze Pisarczuka! Kilka minut później ładną wrzutką popisał się Andrzejczak, do strzału doszedł – a jakże – Marcin Krzywicki, ale uderzył obok słupka. Pięć minut przed końcem zakotłowało się w naszym polu karnym, lecz dobrze ustawiona defensywa poradziła sobie. W doliczonym czasie prostopadłe zagranie Łabędzkiego, do Krzywickiego, ale ten spalił akcję i nie miał kolejnej świetnej szansy na gola. 

Warte uwagi jest to, że po raz pierwszy oficjalny występ w barwach GKS zaliczył Maciej Łabędzki, który w 89. minucie meczu zmienił Konrada Andrzejczaka.

GKS Bełchatów – Olimpia Zambrów 2:0 (0:0)

GKS: Lenarcik – Pisarczuk, Grolik, Klepczyński (65′ Michalak), Szymorek – Rachwał – Zgarda (56′ Krzywicki), Lenartowski, Andrzejczak (89′ Łabędzki), Papikyan – Flaszka (79′ Maciejewski)

Olimpia Zambrów: Humerski – Gogol, Byszewski, Kuczałek, Kotus (73′ Włodarczyk) – Buzun (77′ Bach), Michałowski (46′ Grzybowski), Biel (60′ Cesarek), Osoliński, Broniszewski – Szerszeń

ZDJĘCIA Z MECZU GKS – OLIMPIA ZAMBRÓW