Krzywicki show! Olimpia Zambrów pokonana!

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

W 1. kolejce II ligi  GKS Bełchatów pokonał na własnym stadionie Olimpię Zambrów 2:0 po dwóch trafieniach wprowadzonego po przerwie Marcina Krywickiego.

Mecz rozpoczął się dość spokojnie. GKS przeważał, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Pierwszy strzał to 7 minuta i próba Patryka Rachwała z rzutu wolnego, lecz piłka powędrowała daleko od bramki. Pięć minut później z wolnego próbował Papikyan, też niecelnie. W 23. minucie po centrze Rachwała głową strzelał Zgarda, obok bramki. Najgroźniejsza sytuacja to minuta 24 i piękne podanie Lenartowskiego nad linią obrony Olimpii, do strzału doszedł Andrzejczak, mocno uderzył, ale minimalnie nad bramką. W dalszej części pierwszej połowy nie działo się nic ciekawego.

Druga część gry rozpoczęła się od strzału gości po rzucie rożnym. Na posterunku Lenarcik. W 60. minucie świetną okazję zmarnował Marcin Krzywicki. Za daleko wypuścił sobie piłkę przez co interweniować zdołał Humerski. W 65. minucie indywidualną akcją popisał się Andrzejczak, oddał nawet strzał, ale niestety nad bramką. W 68. minucie wynik meczu został otwarty! Strzał sprzed pola karnego Grolika obronił Humerski, ale dobitka Krzywickiego skuteczna! W 72. minucie było już 2:0! Piękny gol głową po centrze Pisarczuka! Kilka minut później ładną wrzutką popisał się Andrzejczak, do strzału doszedł – a jakże – Marcin Krzywicki, ale uderzył obok słupka. Pięć minut przed końcem zakotłowało się w naszym polu karnym, lecz dobrze ustawiona defensywa poradziła sobie. W doliczonym czasie prostopadłe zagranie Łabędzkiego, do Krzywickiego, ale ten spalił akcję i nie miał kolejnej świetnej szansy na gola.

Warte uwagi jest to, że po raz pierwszy oficjalny występ w barwach GKS zaliczył Maciej Łabędzki, który w 89. minucie meczu zmienił Konrada Andrzejczaka.

GKS Bełchatów – Olimpia Zambrów 2:0 (0:0)
Bramki:
Marcin Krzywicki 68, 71

GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik – Robert Pisarczuk, Marcin Grolik, Adrian Klepczyński (65. Krzysztof Michalak), Mateusz Szymorek – Patryk Rachwał, Szymon Zgarda (56. Marcin Krzywicki), Artur Lenartowski, Konrad Andrzejczak (89. Maciej Łabędzki), Agwan Papikjan – Dawid Flaszka (79. Albin Maciejewski)

Olimpia Zambrów: Maciej Humerski – Mariusz Gogol, Marcin Byszewski, Michał Kuczałek, Hubert Kotus (73. Rafał Włodarczyk) – Karol Buzun (76. Jakub Bach), Daniel Michałowski (46. Łukasz Grzybowski), Bartosz Biel (60. Jakub Cesarek), Bartosz Osoliński, Paweł Broniszewski – Sebastian Szerszeń

Żółte kartki: Gogol, Michałowski
Sędzia: Dawid Bukowczan (Żywiec)
Widzów: 1342