Konwiński: Uważam, że był to dla nas trudny mecz z walecznym przeciwnikiem

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Przedstawiamy wypowiedzi Andrzeja Konwińskiego i Piotra Tworka po sobotnim spotkaniu 2. kolejki rozgrywek II ligi w którym to GKS Bełchatów pokonał na wyjeździe Kotwicę Kołobrzeg 2:0. Bramki dla „Brunatnych” zdobywali: Agwan Papikyan i Patryk Rachwał z rzutu karnego.

Andrzej Konwiński (GKS Bełchatów):

– Mogę powiedzieć, że ten mecz do 25. minuty był wyrównany. Później mieliśmy okazję do zdobycia bramki, ale jej nie wykorzystaliśmy. W przerwie dużo rozmawialiśmy o tym, że do końca będziemy dążyć do tego, by pokonać bramkarza gości. Udało nam się otworzyć wynik za sprawą Papikyana, co spowodowało w zasadzie, że nasza gra się uspokoiła. Uważam, że był to dla nas trudny mecz z walecznym przeciwnikiem. Jestem dumny z tego, że nasz zespół w drugim meczu zagrał z czystym kontem. Jest to dla nas kluczowe, ponieważ pokazuje, że potrafimy się zorganizować w grze defensywnej.

Piotr Tworek (Kotwica Kołobrzeg):

– Ten mecz przegraliśmy w drugiej połowie, bo pierwsza była dość wyrównana. Z jednej i drugiej strony kibice oglądali sytuacje podbramkowe. W drugiej odsłonie zabrakło asekuracji tych bocznych sektorów, a tam bardzo dobrze w pojedynkach jeden na jeden radził sobie Papikyan. Z tego też sektora padła bramka na 1:0. Druga to już konsekwencja tego, że się odkryliśmy, staraliśmy
się za wszelką cenę doprowadzić do remisu. Trzeba jednak oddać, że zespół Bełchatowa był od nas lepszy i udowodnił to dzisiaj na boisku.