Mecz z beniaminkiem, który jest liderem. Zapowiedź potyczki z Odrą

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

W środę na Sportową 3 zawita liderująca po 4. kolejkach rozgrywek II ligi – Odra Opole. Ten zespół jest beniaminkiem, który dopiero co awansował z III ligi, a na początku sezon gra zadziwiająco dobrze.

Odra Opole w tym sezonie nie przegrała jeszcze żadnego meczu. Opolanie mają po 4 meczach na swoim koncie 10 punktów i bilans bramkowy, który wynosi 11 bramek zdobyty i 3 stracone. Piłkarze Odry w 1. kolejce pokonali na własnym obiekcie Stal Stalowa Wola 3:0, a bramki dla gospodarzy zdobywali: Mateusz Peroński, Waldemar Gancarczyk oraz Łukasz Staroń. 2. kolejka to remisowy kolejny mecz w Opolu z Polonią Warszawa 2:2. Autorami bramek byli: Dawid Wolny i Łukasz Winiarczyk. 3. kolejka to pewna wygrana w Elblągu z innym z beniaminków – Olimpią 2:0. Dawid Wolny-Łukasz Winiarczyk. Ten duet już na początku spotkania zapewnił Odrze wygraną. W ostatniej kolejce opolanie rozgromili przed własną publicznością Wartę Poznań – 4:1. Marek Gancarczyk, Łukasz Winiarczyk, Mateusz Bodzioch i Mateusz Gancarczyk. To strzelcy, którzy tego dnia zdobywali bramki dla opolskiej Odry. Piłkarze z Opola są groźni szczególnie na początku meczu. 5 bramek zdobytych w tym sezonie na 11 padało w pierwszych 10. minutach gry.

GKS Bełchatów w sezon wszedł z trzema ujemnymi punktami. GKS plasuje się na 13. pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 3 punktów i bilansem bramek 5 zdobytych i 4 stracone. Bełchatowianie wygrali dwie pierwsze kolejki odpowiednio u siebie z Olimpią Zambrów 2:0 (dwa gole Marcina Krzywickiego), na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg 2:0 (bramka Agwana Papikyana oraz Patryka Rachwała z rzutu karnego). 3. i 4. kolejka to już porażki podopiecznych Andrzeja Konwińskiego. Przegrana u siebie 1:2 z Rakowem Częstochowa i honorowe trafienie Marcina Krzywickiego, a także wyjazdowa porażka w Bytomiu z Polonią 0:2. Czas się obudzić i znów wywalczyć ligowe punkty, bo rywale uciekają, a my na dodatek mieliśmy 3 punkty w tabeli mniej od innych zespołów (za wyjątkiem bytomskiej Polonii, która miała -4 punkty na starcie i Siarki Tarnobrzeg, która w sezon weszła z jednym oczkiem na minusie).

Historia spotkań obu drużyn sięga odległych lat. Ostatnie spotkanie tych ekip miało miejsce 25 września 2007 roku kiedy to w ramach rozgrywek 1/16 Finału Pucharu Polski w Opolu – Odra niespodziewanie pokonała GKS 1:0 po bramce zdobytej z rzutu wolnego w końcówce meczu. Wcześniej obydwa zespoły spotkały się w 6 meczach. 3 razy wygrywała Odra, raz padł remis, a 2 razy wygrywali bełchatowianie. Bilans bramkowych tych wszystkich spotkań biorąc pod uwagę mecz pucharowy wynosi 9-7 dla GKS-u.

Rafał Rokosz z Katowic będzie sędzią głównym spotkania GKS-u z Odrą Opole. Najprawdopodobniej środowe widowisko zostanie obrabowane z piłkarskich emocji przez łódzką policję, która wymyśliła sobie początkowo, że GIEKSA Arena zostanie zamknięta na całą rundę jesienną, ale z czasem władze klubu doszły do porozumienia i została na ten mecz zamknięta trybuna wschodnia i zachodnia oraz trybuna południowa, która już od początku sezonu ze względu na koszty została wyłączona z użytku. Jedynymi trybunami dostępnymi dla kibiców GKS będzie ta północna i trybuna VIP oraz loża prasowa.

Wszystkich kibiców piłki nożnej zapraszamy na środową potyczkę. Rywal na pewno atrakcyjny, a więc emocji też nie zabraknie. Pierwszy gwizdek o 17:00! Widzimy się przy Sportowej 3!