Lenarcik ratuje punkt w meczu z Odrą

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Po bardzo przeciętnym spotkaniu remisujemy z Odrą Opole 0:0.

Spotkanie rozpoczęło się od dość dobrego tempa, jednak brakowało – jak zwykle – konkretów. Już w 3. minucie goście mogli wyjść na prowadzenie. Strzał głową Dawida Wolnego świetnie wybronił Paweł Lenarcik. Po chwili odpowiedzieli gospodarze. Próba Albina Maciejewskiego została obroniona przez Weinzettela. W kolejnych minutach mieliśmy serię świetnych wrzutek Rachwała. Po pierwszej z nich, zdecydowania zabrakło Marcinowi Krzywickiemu, który nie ruszył pazernie do piłki, przez co, nie zdążył oddać strzału. W 11. minucie po drugim – idealnym wręcz dośrodkowaniu naszego kapitana – świetną okazję zmarnował Grolik. Jego strzał głową poszybował wysoko nad poprzeczką, mimo tego, że nie był pilnowany.. Przez kolejne minuty sytuacji było jak na lekarstwo. W 28. minucie strzał Brusiło został wyblokowany przez obrońców, dzięki temu mieliśmy tylko korner dla Odry. Najlepszą sytuację, Odra stworzyła na cztery minuty przed końcem. Świetne podanie otrzymał Dawid Wolny, ale skiksował.. na szczęście skiksował i uderzył obok słupka. Pierwszą połowę zwieńczył Konrad Andrzejczak. Ale jego strzał – choć mocny – leciał w bramkarza gości, który błędu nie popełnił.

Na początku drugiej połowy, GKS szybko mógł wyjść na prowadzenie. Kombinacyjne rozegranie rzutu rożnego zakończyło się centrą i strzałem głową Grolika. Niecelnym. W 56. minucie – po raz pierwszy w drugiej części – zagroziła Odra. Uderzenie zza pola karnego Brusiło poszybowało ponad bramką. Chwilę później kolejny strzał gości. Tym razem próbował Waldemar Gancarczyk, w środek bramki. Kolejna akcja gości to pewna kontrowersja, gdyż rzekomo faulowany w polu karnym był Brusiło, ale sędzia nie odgwizdał faulu. W 71. minucie kapitalną interwencją popisał się Paweł Lenarcik! Instynktowna obrona ratuje nas przed utratą gola! Parę minut później kolejny raz ratuje skórę swoim kolegom Lenarcik! Akcja Gancarczyków i uderzenie Trznadela odbite przez naszego bramkarza! W kolejnej akcji Odry mieliśmy efektowny strzał z przewrotki Brychlika, całe szczęście, że tylko w boczną siatkę. W końcówce sytuacji bramkowych nie było…

GKS Bełchatów – Odra Opole 0:0

GKS Bełchatów: Lenarcik – Pisarczuk, Grolik, Klepczyński, Michalak – Rachwał(C), Zgarda, Witasik – Andrzejczak, Maciejewski (59′ Zięba) – Krzywicki (46′ Flaszka)

Odra Opole: Weinzettel – Trznadel, Bodzioch, Kowalski, Winiarczyk – Wepa(C), Peroński,Waldemar Gancarczyk (90′ Niemczyk), Brusiło (71′ Mateusz Gancarczyk), Marek Gancarczyk (79′ Krysian) – Wolny (55′ Brychlik)