Skromnie, ale jest. Wygrana nad ROW-em przy sparingowej atmosferze

Bełchatowianie po nieco nudnym spotkaniu wygrali 1:0 z ROW-em Rybnik, a zwycięskiego gola w 36. minucie zdobył Adrian Klepczyński.

W pierwszej połowie mieliśmy okazji jak na lekarstwo. Sporo niedokładności, wiele prostych strat i mało prezycji było w grze GKS-u. W 25. minucie po centrze Bartosiaka szansę na bramkę miał niepilnowany Dzięgielewski, ale jego próba poszybowała obok słupka. Następna groźna akcja to 35. minuta. Na lewej stronie wpadł w pole karne Szymorek i wywalczył rzut rożny. W 36. minucie dośrodkowanie z narożnika Rachwała strzałem głową na bramkę zamienił Adrian Klepczyński i mieliśmy 1:0 dla GKS. Chwilę później Bartosiak stanął przed szansą podwyższenia prowadzenia, ale fatalnie przestrzelił i do końca pierwszej połowy rezultat nie uległ zmianie.

Druga część spotkania to także mizerna gra z jednej i drugiej strony. Groźny strzał w 58. minucie oddał Flaszka, ale piłka po rękach Kajzera wypadła na rzut rożny. 76. minuta to akcja ROW-u, ale z dobrej pozycji fatalnie przestrzelił Kamil Spratek. Na szczęście dla gospodarzy te ataki ROW-u się zakończyły, a prowadzenie chcieli podwyższyć „Brunatni”, którzy znów zaczęli atakować. Chwilę przed zejściem z murawy uderzenia spróbował Dzięgielewski. Jego strzał sparował na bok bramkarz ROW-u. Do piłki dopadł Andrzejczak i podał do Flaszki, który wywalczył rzut rożny. Poza tym nic ciekawego.

GKS Bełchatów – ROW 1964 Rybnik 1:0 (1:0)

Bramka: 36. Adrian Klepczyński

GKS Bełchatów: Lenarcik – Pisarczuk, Grolik, Klepczyński, Szymorek – Rachwał (C), Zgarda (73. Lenartowski) – Maciejewski, Flaszka, Bartosiak (63. Andrzejczak) – Dzięgielewski (84. Łabędzki)

Rezerwowi: Bruchajzer – Michalak, Lenartowski, Andrzejczak, Kondracki, Okada, Łabędzki

ROW 1964 Rybnik: Kajzer – Jaroszewski, Slisz (82. Polak), Dzierbicki (66. Koch), Siwek, Gojny, Jary, Gładkowski (62. Spratek), Balul, Nowak, Muszalik (C)

Rezerwowi: Makuchowski – Janik, Bober, Spratek, Polak, Koch, Drozdowski

Żółte kartki: Bartosiak, Klepczyński, Zgarda

Sędziowie: Maciej Mikołajewski – Michał Pierściński, Krystian Urbański