Mało porywający mecz przy S3. Oceny za spotkanie z ROW-em Rybnik

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Po niezbyt emocjonującym widowisku i nieciekawej grze obydwu zespołów, bełchatowskim piłkarzom udało się zdobyć 3 punkty. Poniżej prezentujemy oceny za to spotkanie.

Paweł Lenarcik – 4 – Bramkarz GKS-u nie miał za dużo roboty przez całe spotkanie. Piłkarze z Rybnika praktycznie wcale nie zagrażali bramce strzeżonej przez naszego młodego zawodnika. Niemniej jednak ze swoich zadań wywiązywał się nieźle, poprawnie wznawiał grę, dobrze współpracował ze swoją defensywą oraz zachował czyste konto, które jest najważniejszym aspektem w grze bramkarza.

Robert Pisarczuk – 3,5 – Wreszcie udany występ Roberta. Ustrzegł się błędów w defensywie i nie zanotował wielu strat, dzięki czemu zawodnikom z Rybnika ciężko się grało jego stroną. Były zawodnik Chrobrego Głogów wreszcie się przełamał i czekamy na więcej jego pozytywnych występów.

Marcin Grolik – 4 – Zadziorny i pewny w defensywie. Poza drobnymi błędami, Marcin zagrał dobre spotkanie i udowodnił, że jest pewnym punktem naszej obrony.

Adrian Klepczyński – 4,5 – Bardzo dobre spotkanie w wykonaniu naszego stopera. Widać u niego doświadczenie, dzięki któremu błędy przytrafiają mu się bardzo rzadko. Klepczyński kilka razy pomagał w ofensywie zapędzając się na połowę przeciwnika oraz dobrze zachował się w polu karnym przy rzucie rożnym i strzelił zwycięską bramkę. Adrian coraz częściej pokazuje, że jest liderem naszej formacji obronnej.

Mateusz Szymorek – 4 – Dobra gra do przodu i poza kilkoma niedokładnymi podaniami pewna gra w tyłach GKS-u. Naprawdę niezły mecz naszego obrońcy, gołym okiem widać u Mateusza zaangażowanie i walkę. Liczymy na więcej takich występów bełchatowskiego piłkarza.

Patryk Rachwał – 4 – Nasz kapitan po raz kolejny pokazał się z dobrej strony. Bardzo dobra gra w destrukcji. Warto zanotować, że to on asystował przy bramce Klepczyńskiego. Solidny występ piłkarza GKS-u.

Szymon Zgarda – 4 –  Dostał szansę od trenera i starał się kreować naszą grę ofensywną. Dużo prób prostopadłych podań, oraz poprawna gra w defensywie. Dzięki niezłej grze naszych środkowych pomocników GKS miał ogromną przewagę w środku pola. Miejmy nadzieję, że Szymon w każdym meczu będzie się pokazywał z dobrej strony.

Bartłomiej Bartosiak – 3 – Słaby mecz naszego wychowanka, wszyscy wiemy, że stać go na więcej co pokazywał nawet ostatnimi czasy w rezerwach. Zmarnował dobrą sytuację w pierwszej połowie. Kilka razy próbował strzałów z dystansu, jednak meczu z ROW-em Rybnik nie może zaliczyć do udanych.

Dawid Flaszka – 3,5 – Najbardziej aktywny z naszych ofensywnych zawodników. Nasz młodzieżowiec pokazywał się z niezłej strony, mógł strzelić ładną bramkę lecz w ostatniej chwili piłkę wybił zawodnik ROW-u. Widać, że trener Konwiński na niego liczy a Dawid z meczu na mecz radzi sobie coraz lepiej.

Albin Maciejewski – 3 – Starał się i próbował, jednak bezskutecznie. Udało mu się przeprowadzić kilka niezłych akcji w ofensywie jednak na pewno stać go na więcej. Nie mniej jednak, poprawny występ Albina.

Dawid Dzięgielewski – 3 – Nasz napastnik walczył i szarpał obrońcami z Rybnika jednak nic z tego nie wynikało. Dawid na początku swojej przygody z GKS-em przyzwyczaił nas do lepszej gry. Jednak nie możemy od niego wymagać, by w każdym meczu strzelał bramkę. Dobry mecz byłego piłkarza Pogoni Siedlce, miejmy nadzieję, że już w meczu z Siarką Tarnobrzeg powiększy swój dorobek strzelecki.

Z ławki rezerwowych weszli:

Konrad Andrzejczak – 2,5 – Nic nie wniósł do naszej gry ofensywnej. W sparingach przedsezonowych pokazywał zdecydowanie więcej. Widać u niego dużą jakość piłkarską, lecz w następnych meczach musi się pokazać z lepszej strony.

Maciej Łabędzki i Artur Lenartowski grali zbyt krótko by ich oceniać.

Może i nie był to najlepszy mecz naszych piłkarzy. Mimo wszystko osiągnęli przewagę nad przeciwnikiem i udało się zdobyć arcyważne 3 punkty. Miejmy nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej i za tydzień wrócimy z Tarnobrzega z pełną pulą!