Nareszcie dobry mecz GKS-u. Trzy punkty jadą do Bełchatowa!

„Brunatni’ po dobrym meczu w swoim wykonaniu zwyciężają w Tarnobrzegu z miejscową Siarką 2:1.

Już w pierwszej połowie piłkarze z Bełchatowa osiągnęli przewagę nad rywalami. Na początku spotkania dobrą okazję do strzelenia bramki zmarnował Dawid Dzięgielewski, który zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany. W 33. minucie już tego szczęścia nie zabrakło i Robert Pisarczuk po indywidualnej akcji pokonał bramkarza Siarki. Wszystko wskazywało na to, że GKS zakończy pierwszą połowę zwycięsko, jednak po karygodnych błędach w defensywie tuż przed przerwą wyrównał Daniel Koczon.

Druga połowa to też lepsza gra GKS-u. Bełchatowianie stworzyli kilka ciekawych akcji jednak bez przełożenia na bramki. Dopiero w 63. minucie Szymon Zgarda pięknym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał Karola Dybowskiego. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i piłkarze GKS-u licznie wspierani przez swoich fanów wywieźli z Tarnobrzega bardzo ważne 3 punkty.

Liczymy na to, że za tydzień z Radomiakiem zagrają przynajmniej na takim samym poziomie i 3 oczka zostaną w Bełchatowie!

Siarka Tarnobrzeg – GKS Bełchatów 1:2 (1:1)

Bramki: 44′ Daniel Koczon – 33′ Robert Pisarczuk, 62′ Szymon Zgarda

GKS Bełchatów: Lenarcik – Michalak, Grolik, Klepczyński, Szymorek – Pisarczuk (76′ Bartosiak) Rachwał (C) – Flaszka (93′ Łabędzki), Zgarda, Andrzejczak, Dzięgielewski (72′ Krzywicki)

Rezerwowi: Bruchajzer – Bartosiak, Kondracki, Zięba – Łabędzki, Krzywicki

Siarka Tarnobrzeg: Dybowski – Grzesik, Waleńcik, Sylwestrzak, Dawidowicz (82. Suchecki), Stefanik, Stromecki (82′ Płatek), Czyżycki (63′ Szewc), Tomalski, Koczon, Żebrakowski (74′ Głaz)

Rezerwowi: Beszczyński – Suchecki, Przewoźnik, Szewc, Płatek, Lewandowski, Głaz

Żółte kartki: Stefanik – Klepczyński, Flaszka, Bartosiak

Sędzia: Robert Marciniak