Dobra gra przynosi skutki! Oceny za wygrany mecz z Siarką

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Po dobrym rozegraniu meczu GKS Bełchatów wygrał sobotnie spotkanie wyjazdowe w Tarnobrzegu z miejscową Siarką 2:1 (1:1). Poniżej prezentacja ocen za to spotkanie.

Paweł Lenarcik – 3,5 – Przez większość spotkania był bezrobotny. Piłkarze Siarki oddali tylko parę niegroźnych strzałów. Przy bramce na 1:1 nie miał nic do powiedzenia, ale chwilę wcześniej mógł się zachować trochę lepiej, bo po jego nieudanej interwencji piłka spadła pod nogi Rachwała, który popełnił spory błąd i tak się wywiązała akcja po której padł gol wyrównujący. Poza tym miał jeszcze parę sytuacji w których musiał pokazać swój refleks.

Krzysztof Michalak – 3,5 – Przeciętny występ naszego 29-letniego obrońcy. W defensywie bez zastrzeżeń, lecz w akcjach ofensywnych zabrakło celności w dośrodkowaniach.

Marcin Grolik – 4 – Można powiedzieć, że jest to jeden z dwóch filarów naszej obrony w tym spotkaniu. Zawodnik w każdej akcji wie gdzie się ustawić żeby piłka nie przeszła, poza tym jego interwencje są bardzo skuteczne, widać w nim dużą pewność siebie.

Adrian Klepczyński – 4 – Drugi z filarów obrony. W swoich akcjach najczęściej skuteczny. Zdarzył mu się czasami błąd przy wyprowadzaniu piłki, lecz w walce o piłkę nie popełniał błędów.

Mateusz Szymorek – 3,5 – W pierwszej połowie był mało widoczny. Druga odsłona to już częste wbieganie i branie udziału w akcjach ofensywnych naszego zespołu. W grze obronnej nie popełniał błędów. Jednym z minusów w akcjach ofensywnych jest brak celności w swoich dośrodkowaniach.

Patryk Rachwał – 2,5 – Nasz kapitan nie będzie mógł zaliczyć tego spotkania do udanych. Popełniał dużo nie wymuszonych błędów i często tracił piłkę. Popularny „Rambo” był jednym z winowajców straconej bramki, to właśnie on źle wybił futbolówkę, która trafiła pod nogi napastnika Siarki. Poza tym brakuję mu trochę szybkości.

Szymon Zgarda – 5 – Bohater tego spotkania. Takiego Szymona chcemy oglądać w każdym spotkaniu. W akcjach defensywnych skuteczny w swoich interwencjach, dobrze rozgrywał piłkę, a także brał udział w ofensywie. Dzięki niemu wygraliśmy to spotkanie, ponieważ zdobył przepiękną bramkę z rzutu wolnego w 63 minucie. Miejmy nadzieję, że w sobotę przeciwko Radomiakowi zagra jeszcze lepsze spotkanie.

Robert Pisarczuk – 4,5 – Kolejny dobry mecz naszego zawodnika. Zagrał na prawym skrzydle czyli nie na swojej nominalnej pozycji. W swoich akcjach zarówno defensywnych jak i ofensywnych skuteczny, to właśnie jego trafienie dało nam prowadzenie w tym spotkaniu.

Konrad Andrzejczak – 4 – Poprawny występ młodego skrzydłowego. Choć w pierwszej połowie mało aktywny, to już w drugiej brał częsty udział w akcjach na swojej lewej stronie. Miał kilka swoich szans, niestety żadna nie zakończyła się bramką. Liczymy na to, że Konrad strzeli swoją bramkę w następnym spotkaniu.

Dawid Flaszka – 4 – Dobre spotkanie rozegrane przez naszą „10”. W tym spotkaniu był często faulowany. W jego akcjach widać bardzo dobry przegląd pola. Na boisku był jednym z lepszych zawodników.

Dawid Dzięgielewski – 3 – Kolejny średni mecz w wykonaniu Dawida. Często był w złych strefach na boisku, i brakuję go jako najbardziej wysuniętego zawodnika. Strzały pozostawiają wiele do życzenia. Zmarnował dwie dogodne sytuację.

Z ławki rezerwowych weszli:

Marcin Krzywicki – 3,5 – Poprawny występ „Krzywego” który pojawił się w 72 minucie na boisku zastępując Dawida Dzięgielewskiego. Zrobił to co do niego należało, nie odnotował żadnych głupich strat, mądrze przytrzymywał piłkę.

Bartłomiej Bartosiak i Maciej Łabędzki – grali za krótko, by ocenić ich grę.

 

Miejmy nadzieję, że nasza drużyna będzie grała tak w każdym spotkaniu. Było widać, że nie wystraszyła się rywala i pojechał po trzy punkty. Następne spotkanie rozegramy u siebie z Radomiakiem, liczymy na to, że po ostatnim gwizdku sędziego znów będziemy cieszyć się ze zdobycia trzech oczek.