Porażka z Radomiakiem…

GKS Bełchatów uległ Radomiakowi 0:1. Gola dla gości zdobył w końcówce Leândro.

Pierwsza część gry to iście żenujące widowisko. Nie działo się kompletnie nic. Jedynie w pierwszym kwadransie było parę strzałów. Pierwszy z nich to trzecia minuta gry i próba zza szesnastki Leândro. W minucie 10, dobrą centrą popisał się Robert Pisarczuk, ale strzału nie zdołał oddać Konrad Andrzejczak. Dwie minuty później był już zdecydowanie groźniej, kiedy potężną bombę posłał Szymon Zgarda. Niestety, futbolówka przeleciała nad poprzeczką. W dalszej części pierwszej połowy wiało nudą. To „Brunatni” przeważali, ale nic z tego nie wynikało..

Druga część gry zaczęła się podobnie do końcówki części pierwszej. Pierwsza dobra akcja to 55. minuta i szybki wypad Radomiaka zakończony strzałem Stąporskiego. Nad poprzeczką. Dosłownie minutę później mogło – a nawet powinno – być 1:0 dla GKS! Fatalny błąd obrońcy Radomiaka wykorzystał Andrzejczak, przejął piłkę i popędził w stronę bramki gości, lecz defensorzy okazali się być za szybcy.. którzy dogonili Konrada i skasowali jego akcję. W 65′ pięknym strzałem popisał się Kondracki, ale świetnie interweniował Szady! Po kolejnych 10 minutach kapitalną okazję miał Marcin Krzywicki, który dobrze przyjął piłkę, ale jego strzał wylądował w rękach bramkarza Radomiaka! Następne minuty to przewaga gości. Dwukrotnie ratował sytuację Kamil Bruchajzer! W samej końcówce meczu „kapitalnym” zagraniem popisał się Patryk Rachwał.. Jego podanie do rywala napędziło kontrę, którą perfekcyjnie wykończył Leândro… 0:1.

GKS Bełchatów – Radomiak Radom 0:1 (0:0)

Bramki: 89. Leândro

GKS Bełchatów: Bruchajzer – Pisarczuk, Grolik, Michalak, Bartosiak – Rachwał (C), Zgarda – Zięba, Kondracki (67. Okada), Andrzejczak (82. Łabędzki) – Dzięgielewski (62. Krzywicki)

Rezerwowi: Lenarcik, Niźnik – Okada, Zdybowicz, Łabędzki, Krzywicki

Radomiak Radom: Szady – Spychała, Świdzikowski (C), Grudniewski, Sulkowski – Kościelny, Bemba – Brągiel, Kwiek (67. Filipowicz), Stąporski (75. Stanisławski) – Leândro (90+1. Agu)

Rezerwowi: Banasiak – Agu, Filipowicz, Gawron, Gurzęda, Stanisławski, Śliwiński

Sędziowie: Marcin Bielawski – Marcin Kasprzyk, Tomasz Mośko