Gładkie zwycięstwo rezerw z Zawiszą

W niedzielę w samo południe na GIEKSA Arenie – IV ligowe rezerwy GKS-u Bełchatów pokonały Zawiszę Rzgów 3:0. Bramki dla „Brunatnych” zdobywali: Kacper Banasiak, Damian Michalski oraz Mikołaj Bociek z rzutu karnego.

Pierwsza część spotkania to przewaga gości, którzy stworzyli sobie sporo sytuacji, ale jednak nie zdołali oni pokonać Pawła Lenarcika. Bełchatowianie oddali zaledwie dwa strzały, a konkretnie Kacper Banasiak uderzył obok bramki, a próba Macieja Łabędzkiego została zablokowana.

W drugiej połowie gospodarze przejęli już inicjatywę, a pierwsze trafienie padło w 67. minucie gry kiedy to Kacper Banasiak pokonał bramkarza Zawiszy po podaniu Przemysława Zdybowicza. Kilkanaście minut później w 81. minucie gry dośrodkowanie Volodyi Papikyana na bramkę zamienił uderzając głową Damian Michalski. W końcówce spotkania piłkarzom drużyny gości zabrakło już cierpliwości i za faul w polu karnym na Zdybowiczu sędzia wskazał na 11. metr. Do piłki podszedł Mikołaj Bociek, który pewnie wykonał rzut karny.

GKS II Bełchatów – Zawisza Rzgów 3:0 (0:0)

Bramki: 67′ Kacper Banasiak, 81′ Damian Michalski, 90′ Mikołaj Bociek (k)

GKS Bełchatów: Lenarcik – Orski, Michalski, Sitarz, Szóstakiewicz – Bociek, Lewandowski (66. Szafrański) – Pałczyński (55. Miedwiediew) , Banasiak, Okada (75. V. Papikyan) – Łabędzki (55. Zdybowicz)