Minimalne zwycięstwo nad Rozwojem

W meczu 16. kolejki 2. Ligi GKS Bełchatów pokonał 1:0 Rozwój Katowice. Gola na wagę trzech oczek zdobył z rzutu karnego Patryk Rachwał.

Pierwsza część gry nie należała do najlepszych. Od początku to GKS miał inicjatywę, ale nie przekładało się to na zdobyte bramki. Minuta 18 była kluczową dla losów pierwszej połowy. Marcin Krzywicki został sfaulowany przez bramkarza gości. Goalkeeper rywali nabawił się przy tym kontuzji i po kilku minutach opuścił boisko. Karnego na gola zamienił kapitan „Brunatnych” Patryk Rachwał. W końcówce pierwszych 45. minut to Rozwój miał delikatną przewagę, ale bez konkretów.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy też nie należał do emocjonujących. Pierwsza groźna akcja po przerwie to 61. minuta i silny strzał Kopczyka. Dobrą interwencją popisał się Paweł Lenarcik. W 70′ piłka wpadła do bramki GKS-u, ale sędzia odgwizdał spalonego. Strzelcem gola z najbliższej odległości zostałby Dawid Domański. Kilka minut później mogło być już 2:0! Strzał Zgardy z 16 metra świetnie wybronił Bartosz Gocyk! Na dziesięć minut przed końcem spotkania dość mocno zakotłowało się w szesnastce „Brunatnych”. Kilka prób graczy Rozwoju było jednak nieskutecznych. Ostatecznie piłkę chwycił Lenarcik. W doliczonym czasie gry goście próbowali zagrozić naszej bramce, lecz bezskutecznie.

GKS Bełchatów: Lenarcik – Pisarczuk, Grolik, Klepczyński, Michalak – Rachwał (C) – Dzięgielewski (66′ Zięba), Flaszka (90+ Łabędzki), Zgarda, Andrzejczak – Krzywicki (75′ Lenartowski)

Rozwój Katowice: Golik (24′ Gocyk) – Mielnik, Domański, Kopczyk Sobotka – Szatan (85′ Kaszok), Kowalski – Wróbel (C), Wrzesień (25′ Marszalik), Ostaszewski (85′ Marchewka) – Żak