GKS wyszarpał zwycięstwo w meczu z Rozwojem. Oceny za mecz w Bełchatowie

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

GKS zdobył 3 punkty w meczu z Rozwojem Katowice po typowym meczu walki. Nie mniej jednak cieszy nas zwycięstwo podopiecznych Andrzeja Konwińskiego. Poniżej prezentujemy oceny za to spotkanie.

Paweł Lenarcik – 4 – Dobry mecz naszego bramkarza, widać, że utrata miejsca w podstawowej jedenastce dobrze mu zrobiła. Kilka razy popisał się efektownymi interwencjami. Poza tym był solidny na przedpolu, dobry występ naszego młodego zawodnika.

Robert Pisarczuk – 3,5 –  Robert jak zawsze włączał się do przodu, w defensywie popełnił kilka błędów, które wiążą się z tym, że jest bardzo ofensywnym obrońcą. Pisarczuk z meczu na mecz prezentuje coraz lepszy poziom.

Marcin Grolik – 4 – Jak zawsze waleczny i agresywny. Dobry w odbiorze i rozegraniu. Piłkarze ofensywni z Katowic mieli z nim spory problem. Marcin może zaliczyć mecz z Rozwojem do udanych.

Adrian Klepczyński – 4 – Najbardziej doświadczony z naszych obrońców zagrał na swoim solidnym poziomie. Adrian grał rozważnie i nie popełniał większych błędów. Mamy nadzieję, że w następnych meczach również będzie liderem defensywy „Brunatnych”.

Krzysztof Michalak – 4 – Pewny mecz najbardziej uniwersalnego z naszych obrońców. W ofensywie nie robił za wiele, natomiast bardzo dobrze zabezpieczał tyły GKS-u.

Patryk Rachwał – 4,5 – Patryk wrócił na swój optymalny poziom, dobrze zagrał w destrukcji dzięki czemu łatwiej grało się naszym dwóm pozostałym środkowym pomocnikom. Poza tym wziął na siebie odpowiedzialność i pewnie wykorzystał rzut karny, który był na wagę 3 punktów.

Dawid Dzięgielewski – 4 – Dawid w meczu z Rozwojem wystąpił na skrzydle. Mimo zmiany pozycji zagrał dobry mecz. Przeprowadził kilka groźnych rajdów, które mogły skutkować bramką dla GKS-u.

Szymon Zgarda – 3,5 – Szymon był mało widoczny na boisku. Nie mniej jednak ze swoich zadań wywiązywał się całkiem nieźle. W zabezpieczaniu środka pola bardzo pomagał Rachwałowi, a i w rozegraniu również dobrze sobie radził.

Dawid Flaszka – 4 – Nasz młodzieżowiec był bardzo aktywny, dużo dawał w ofensywie. Widać, że trener Konwiński mocno w niego wierzy a Dawid powoli staje się kluczowym piłkarzem GKS-u.

Konrad Andrzejczak – 3 – Konrad grał w kratkę, kilka razy poszarpał z powodzeniem na skrzydle, lecz zaliczył też kilka strat. Widać drzemiący w nim potencjał i liczymy na lepsze jego występy.

Marcin Krzywicki – 4 – Nareszcie zagrał od pierwszej minuty i udowodnił, że należy mu się miejsce w pierwszym składzie. Kilka bardzo efektownych akcji oraz wywalczony karny, w następnym meczu powinien znowu wystąpić od pierwszej minuty.

 Z ławki rezerwowych weszli:

Paweł Zięba – 3 – Dostał szansę, lecz nie pokazał się z najlepszej strony. Powodem tego może być fakt, że w drugiej połowie GKS się cofnął i nie przeprowadzał zbyt wielu akcji ofensywnych.

Artur Lenartowski i Maciej Łabędzki grali zbyt krótko by ich oceniać.

GKS wygrał w miernym stylu, natomiast najważniejsze jest zwycięstwo. Liczymy, że w następnym meczu zdobyte punkty poprzedzi bardzo dobra gra naszych piłkarzy.