Chcemy zdobyć kolejne 3 oczka! Zapowiedź sobotniej rywalizacji

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Już w sobotę 12 listopada o godzinie 13:00 „Brunatni” rozegrają kolejne ważne spotkanie wyjazdowe,a ich rywalem będzie zespół ze Stargardu.

Błękitni Stargard to zespół prowadzony od 2012 roku przez Krzysztofa Kapuścińskiego. Ich największym sukcesem jest gra w półfinale Pucharu Polski w sezonie 2014/2015. Po 16. kolejkach II ligi Błękitni plasują się na siódmej pozycji z 21 oczkami. Składa się na to 5 zwycięstw, 6 remisów i 5 porażek. Spotkanie rozgrywane przed własną publicznością kończą się najczęściej remisami bo było już tak 4 razy, zwycięstwo odnotowane było 2 razy zaś porażka tylko raz. Bilans bramkowy to 20 strzelonych i 17 straconych bramek, a najlepszymi strzelcami drużyny są Bartosz Flis oraz Przemysław Brzeziański, oboje zawodników zdobyło po 4 trafienia.

GKS Bełchatów obecnie zajmuje 12. miejsce w tabeli z 18 punktami, składa się na to 6 zwycięstw, 3 remisy i aż 7 porażek. Swoje ostatnie spotkanie nasz zespół rozgrywał na GIEKSA Arenie, gdzie pokonał Rozwój Katowice 1:0 po bramce Patryka Rachwała z rzutu karnego. „Brunatni” strzeli do tej pory 20 bramek tracąc 18 trafień. Obecnie naszym najlepszym strzelcem jest Marcin Krzywicki który pokonał bramkarza rywali czterokrotnie. Podopieczni trenera Andrzeja Konwińskiego chcą przedłużyć swoją zwycięską passe i przywieźć z dalekiego wyjazdu 3 punkty.

W 2003 roku nasza drużyna grała w Stargardzie i wygrała to spotkanie, ale mecz nie jest wliczany do oficjalnych statystyk z powodu wycofania się Błękitnych po rundzie jesiennej. Bramki w tamtym spotkaniu zdobyli: Dariusz Pawlusiński oraz Robert Kolendowicz.

Sędzią tego spotkanie będzie pan Daniel Kruczyński z żywieckiego okręgu piłki nożnej.

Piłkarze i kibice mają nadzieję, że uda się przywieźć komplet punktów z dalekiego wyjazdu. W przypadku zwycięstwa, nasza drużyna miałaby taką samą ilość punktów jak gospodarze tego spotkania. Bądźmy dobrej myśli, mecz rozegrany będzie w sobotę 12 listopada o godzinie 13:00 w Stargardzie na Stadionie Miejskim przy ul. Ceglanej 1.