Wyróżnienia po sobotnim zwycięstwie! Dwóch naszych w jedenastce kolejki

Za nami 25. kolejka Fortuna 1 Ligi. Dziennikarze “Piłki Nożnej” wybrali najlepszych zawodników, zestawiając z nich jedenastkę kolejki. Wśród wyróżnionych znalazło się dwóch piłkarzy GKS-u: Paweł Lenarcik i Paweł Czajkowski. Gratulujemy!

To druga nominacja dla naszego bramkarza w tym sezonie. Wcześniej wyróżniony był po spotkaniu z Miedzią Legnica. W meczu z Zagłębiem nie miał zbyt dużo pracy, lecz zachował czujność w kluczowych momentach. Pod koniec pierwszej połowy uchronił zespół przed stratą gola pilnując bliższego słupka, a w 68. minucie dwukrotnie dobrze interweniował w odstępie kilku sekund. Przy straconym golu był bez szans.

Paweł Czajkowski debiutuje w tym zestawieniu. Już do przerwy powinien być wpisany na listę strzelców, lecz sędzia nie uznał mu prawidłowo zdobytej bramki. Po zmianie stron pomocnik GKS-u dopiął swego. Przez cały mecz bardzo aktywny w grze do przodu, czego efektem trzy groźne akcje, z których jedna zakończyła się golem na 1:1.