Powtórzyć mecz z 1. kolejki! Zapowiedź pojedynku w Zambrowie

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

W sobotnie, wczesne popołudnie dojdzie do pojedynku w ramach 18. kolejki rozgrywek II ligi. Olimpia Zambrów na własnym obiekcie podejmie pogrążony w lekkim kryzysie GKS Bełchatów. Ten pojedynek będzie pierwszym ze spotkań rewanżowych, które są zaliczane do rundy wiosennej.

Olimpia Zambrów tego sezonu nie zaczęła najlepiej, ale z czasem zaczęła pokazywać się z coraz lepszej strony dzięki temu teraz zajmuje ona spokojne 8. miejsce w tabeli mając na swoim koncie 22 punkty. Zambrowianie w obecnych rozgrywkach odnotowali 6 zwycięstw, 4 remisy i 7 porażek. Bilans bramkowy Olimpii jest nienajlepszy, a wynosi on 16 goli zdobytych i 25 straconych. Gracze z Podlasia cechują się tym, że tracą sporo bramek. Podopieczni Piotra Rzepki u siebie odnieśli w tym sezonie biorąc pod uwagę mecze ligowe aż 5 zwycięstw, 1 spotkanie zremisowali, a 2 pojedynki przegrali. Zdecydowanie drużyna z Zambrowa lepiej prezentuje się na własnym obiekcie niż na wyjazdach, gdzie Olimpia wygrała 1 mecz, 3 zremisowała, a 5 przegrała. Jeśli chodzi o bramki w drużynie Olimpii wiodzącą postacią jest Fabian Piasecki, który ma na koncie 6 bramek. W klasyfikacji strzelców za nim plasują się z 2 trafieniami na koncie Artur Bogusz, Sebastian Szerszeń oraz Bartosz Biel.

GKS Bełchatów do tej pory spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań i zajmuje 13. miejsce w tabeli mając w dorobku 18 punktów. Bełchatowianie w tym sezonie wygrywali 6 razy, 3 mecze zremisowali, a 8 spotkań przegrali. Bilans bramkowy GKS-u to 20 bramek zdobytych, a 19 straconych. Piłkarze pod wodzą Andrzeja Konwińskiego. „Brunatni” w tym sezonie przywieźli z wyjazdów 2 zwycięstwa, 1 remis, a 5 razy wracali na tarczy. Zdecydowanie drużyna GKS-u lepiej prezentuje się na własnym stadionie przy Sportowej 3, gdzie zanotowali 4 wygrane, 2 remisy, a 3 razy przegrywali. Królem strzelców w szeregach GKS-u jest Marcin Krzywicki mający na koncie 4 bramki. Za nim plasuje się Dawid Dzięgielewski i Patryk Rachwał z 3 golami na koncie, a po 2 trafienia zanotowali dotychczas Artur Lenartowski i Szymon Zgarda. W drużynie z Bełchatowa w sobotę nie zagra Marcin Krzywicki, który ma kłopoty z kostką, a do treningów powinien wrócić w przyszłym tygodniu. Pod znakiem zapytania stoi także występ Albina Maciejewskiego.

W historii obydwa te zespoły stawały naprzeciwko siebie zaledwie 1 raz, właśnie latem kiedy to GKS na własnym obiekcie po 2 golach Marcina Krzywickiego wygrał na inaugurację II ligi z Olimpią Zambrów – 2:0.

Sędzią sobotniego pojedynku w Zambrowie będzie Wojciech Myć z Lublina, który kilka dni temu obchodził swoje 27 urodziny. Będzie to kolejny mecz GKS-u w krótkim odstępie czasu, który poprowadzi jeden z młodszych arbitrów. W tym sezonie sędzia Myć był 6 razy rozjemcą w trakcie spotkań III ligi, a 2 razy gwizdał na boiskach II-ligowych. W tych 8 meczach arbiter z Lublina pokazał 27 żółtych kartek, 2 czerwone i podyktował 3 rzuty karne.

Z niecierpliowścią czekamy na to co pokażą zawodnicy GKS-u w sobotę w Zambrowie. Czy sytuacje pozaboiskowe będą miały wpływ na postawę piłkarzy? Przekonamy się już w najbliższy weekend! Oczywiście na naszym facebook’owym profilu będziemy informować o najważniejszych sytuacjach w trakcie meczu, a także o składach obydwu drużyn!