Takesure Chinyama na treningu GKS. Szymon Zgarda na testach w I lidze

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

W piątkowej gierce piłkarzy GKS-u za Halą Widowiskowo-Sportową przy ulicy 1 Maja udział wzięli gracze pochodzący z Zimbabwe, a dokładnie Dzikamai Gwaze oraz Takesure Chinyama. W sobotę z kolei obydwaj mają wystąpić w sparingu bytomskiej Polonii z Zagłębiem Sosnowiec.

Cała ta informacja znalazła się na Twitterze dziennikarza – Michała Zichlarza. 34-letni Chinyama przyjechał do Polski do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie grał w Dyskoboli, następnie przeniósł się do Legii, gdzie miał swój najlepszy okres w karierze. Następnie wrócił do swojego rodzimego Zimbabwe, grał w RPA, a w ostatnim czasie reprezentował barwy LZS Piotrówki, która gra na poziomie IV ligi. Dla klubu z Opolszczyzny zdobył jesienią 16 bramek, to prawie połowa zdobyczy bramkowej zespołu z Piotrówki w rozgrywkach, w których po rundzie jesiennej jest na 11. miejscu.

27-letni Gwaze to z kolei piłkarz, który sporo czasu spędził w Górniku Zabrze i ostatnimi czasy również wraz z Chinyamą występował w IV lidze w LZS.  Klub nie potwierdza jakoby Chinyama miał kontynuować testy w GKS. „W przypadku 34-letniego napastnika jego udział w dalszych testach nie będzie ponowiony” – pisze oficjalna strona klubu.

W piątkowej gierce 2×30 minut nie wzięli udziału chorzy lub kontuzjowani: Paweł Lenarcik, Marcin Grolik, Konrad Andrzejczak, Krzysztof Michalak, Marcin Krzywicki, Przemysław Zdybowic i Albin Maciejewski). Zabrakło również Szymona Zgardy, który aktualnie jest na testach w GKS-ie Tychy. Ponadto do Japonii wraca Takeru Okada, który będzie wyczekiwał w swoim rodzinnym kraju na decyzję odnośnie jego dalszych losów w klubie.