„Brunatni” na podium turnieju „Wiślacka Gwiazdka” w Sandomierzu

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

W niedzielę w jednej z sanodmierskich hal doszło do Charytatywnego Turnieju Piłkarskiego w którym wzięli również udział piłkarze GKS-u Bełchatów. Zawody zakończyliśmy na 3. miejscu.

Do Sandomierza bełchatowianie pojechali w składzie: Daniel Niźnik, Bartłomiej Bartosiak, Dawid Flaszka, Bartłomiej Kondracki, Michał Lewandowski, Mateusz Szymorek, Piotr Witasik, Przemysław Zdybowicz oraz Paweł Zięba. Funkcję trenera GKS-u sprawował Kacper Jędrychowski. W grupie trafliśmy na Wisłę Annopol, kibców KSZO Ostrowca Świętokrzyskiego i na Wisłokę Dębica.

Pierwszy mecz turnieju bełchatowianie wygrali 2:0 z Wisłą Annopol po bramkach Bartłomieja Bartosiaka i Przemysława Zdybowicza. Kolejne spotkanie w grupie GKS wygrał z kibicami KSZO Ostrowca Świętokrzyskiego aż 7:0 (gole zdobywali: Przemysław Zdybowicz, Paweł Zięba, Dawid Flaszka x2, Bartłomiej Kondracki x2) i zapewnił sobie awans do półfinału. Ostatni grupowy pojedynek zremisowaliśmy 1:1 z Wisłoką Dębica, a bramkę dla GKS zdobył Mateusz Szymorek. Z grupy bełchatowianie wyszli z 1. miejsca. W półfinale trafiliśmy na gospodarzy tego turnieju – Wisłę Sandomierz z którą po dramatycznym meczu przegrywamy 1:2 mimo tego, że prowadziliśmy 1:0 po golu Mateusza Szymorka. Drugi z półfinałów to wygrana Siarki Tarnobrzeg z Wisłoką Dębica 3:1. Mecz o 3. miejsce to starcie z Wisłoką Dębica, którą GKS tym razem pokonuje już 4:0 i tym samym zajmuje miejsce na najniższym stopniu podium. Najlepszym strzelcem w szeregach GKS-u był Mateusz Szymorek, który miał 4 trafienia na swoim koncie. Ponadto Daniel Niźnik został wybrany najlepszym golkiperem turnieju. Wielkie gratulacje! Turniej wygrała ekipa Siarki Tarnobrzeg, która w finale pokonała sandomierską Wisłę po serii rzutów karnych.

W Sandomierzu nie tylko obecni byli piłkarze GKS-u, ale również i kibice w liczbie 82 osób. Była to spora integracja kibicowska, ponieważ również na trybunach przebywało około 50 fanów Siarki Tarnobrzeg, 55 osób z Wisłoki Dębica oraz 45 fanów KSZO Ostrowca Świętokrzyskiego. Na turnieju została zebrana spora ilość maskotek i słodyczy. Dodatkowo zebrano około 4000 złotych na zakup artykułów spożywczych dla uboższych rodzin.