Janas i Pawlak najpoważniejszymi kandydatami na trenera GKS

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Jak informuje serwis lodzkifutbol.pl poważnym kandydatem do objęcia funkcji I trenera GKS-u jest 39-letni Rafał Janas. Jego głównym kontrkandydatem jest 44-latek – Mariusz Pawlak, aktualnie trener Gryfa Wejherowo.

Rafał Janas był asystentem Macieja Skorży w Wiśle Kraków (dwa mistrzostwa Polski), Legii Warszawa (dwa Puchary Polski) i klubie z Arabii Saudyjskiej – Al Ettifaq Dammam (dotarł z nim do fazy grupowej Azjatyckiej Ligi Mistrzów oraz półfinału Azjatyckiego Pucharu Federacji). Pracował również jako drugi trener w młodzieżowych kadrach polski i był członkiem sztabu pierwszej reprezentacji w 2006 roku. Od 22 listopada 2013 samodzielnie prowadził narodowe drużyny do lat 18 i 19 z którymi był związany kontraktem, ale 13 grudnia 2016 roku został z nich zwolniony. Nie wiadomo dlaczego podjęto taką decyzję. Warto wspomnieć, że Rafał Janas jest synem byłego trenera GKS – Pawła Janasa.

Jego rywal na stanowisko trenera GKS-u – Mariusz Pawlak był w swojej dotychczasowej karierze trenerskiej asystentem w Polonii Warszawa oraz w Olimpii Grudziądz.
20 czerwca 2011 roku Mariusz Pawlak został pierwszym trenerem drugoligowego Znicza Pruszków z którym w sezonie 2011/12 wywalczył czwarte miejsce w lidze. 30 czerwca 2012 roku opuścił klub z Pruszkowa. 1 lipca 2012 roku został trenerem II-ligowej Chojniczanki Chojnice z którą w sezonie 2012/13 wywalczył awans z drugiego miejsca do I ligi. 1 lipca 2016 roku został trenerem II-ligowego Gryfa Wejherowo, który plasuje się na ten moment w tabeli II ligi o jedno miejsce niżej niż bełchatowianie.