GKS ucina spekulacje. „Walczymy dalej”

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

GKS Bełchatów uciął pojawiające się spekulacje o rzekomym planie złożenia wniosku o upadłość klubu. Akcjonariusze przyjęli uchwałę o dalszym istnieniu GKS „Bełchatów” S.A.

„GKS Bełchatów złoży wniosek o upadłość. Będzie to początek likwidacji klubu.” – napisał w poniedziałek serwis belsport.pl. Okazało się, że przynajmniej na razie, klub wciąż walczy o swoje istnienie.

– Mecz, który jest za nami pokazuje, że w klubie jest wola życia. Nadal prowadzimy rozmowy z naszym byłym sponsorem PGE. Już jakiś czas temu opracowaliśmy ścieżkę powrotu do współpracy – powiedział w rozmowie z Polsatem Sport prezes GKS Wiktor Rydz.

Pełna treść oświadczenia klubu:

„We wtorek 16 czerwca w jednej z bełchatowskich kancelarii odbyło się zgodnie z przyjętym terminarzem zwykłe walne zgromadzenie akcjonariuszy GKS „Bełchatów” S.A.

Podczas zgromadzenia akcjonariusze przyjęli sprawozdanie finansowe Spółki za rok obrotowy 2019, udzielili absolutorium dla jednoosobowego Zarządu oraz członków rady nadzorczej, a co najważniejsze przyjęli uchwałę o dalszym istnieniu GKS „Bełchatów” S.A.

Dzisiejsze decyzje nie tylko ucinają spekulacje o rzekomym planie złożenia wniosku o upadłość klubu, ale dają umocowanie do kontynuowania wdrażania opracowanego planu restrukturyzacji a przede wszystkim dalszego uczestnictwa w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi i walki o utrzymanie na zapleczu PKO Ekstraklasy.”