Artur Skowronek trzecim z kandydatów na trenera GKS

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Jak udało nam się ustalić, do rywalizacji o stanowisko I trenera GKS-u Bełchatów włączył się 34-letni Artur Skowronek. Pozostali kandydaci to Rafał Janas oraz Mariusz Pawlak.

Postać Artura Skowronka zapewne jest większości kibiców znana. W przeszłości trenował on takie kluby jak Ruch Radzianków, Pogoń Szczecin, Polonię Bytom, Widzew Łódź, GKS Katowice czy Olimpię Grudziądz. W żadnym z tych klubów trener Skowronek nie odnosił większych sukcesów, a za swoje najlepsze lata zapewne może uznać te spędzone na ławce szczecińskiej Pogoni, która pod jego opieką występowała i utrzymała się w T-Mobile Ekstraklasie kiedy to „Brunatni” spadali do I ligi.

Od ponad roku Skowronek jest wolnym trenerem. 31 października 2015 roku, kiedy to Olimpia Grudziądz przegrała na własnym obiekcie 1:3 z GKS-em Bełchatów prowadzonym przez Rafała Ulatowskiego, trener Artur Skowronek oddał się do dyspozycji zarządu. 17 listopada 2015 roku jego współpraca z Olimpią Grudziądz definitywnie się zakończyła. Powodem były zbyt słabe wyniki drużyny i ostatnie miejsce w tabeli I ligi.