Mariusz Pawlak nowym trenerem GKS-u Bełchatów!

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Zakończył się długi okres niepewności w bełchatowskim klubie. Zespół po Andrzeju Konwińskim przejął Mariusz Pawlak.

Od ponad miesiąca GKS Bełchatów pozostawał bez trenera. Po rozwiązaniu umowy z Andrzejem Konwińskim, władze klubu długo zwlekały z zatrudnieniem następcy. W związku z przeciągającymi się rozmowami z kandydatami na stanowisko trenera, o dwa dni przesunięto pierwszy trening zespołu.

Nowym szkoleniowcem „Brunatnych” został Mariusz Pawlak. Umowa będzie obowiązywać do końca tego sezonu z opcją przedłużenia jej o następny rok. Niespełna 45-letni Pawlak to wychowanek Lechii Gdańsk, w trakcie kariery piłkarskiej grający m.in. także w Polonii Warszawa i Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. Drugim trenerem GKS-u pozostanie nadal Kacper Jędrychowski, a na temat trenera bramkarzy trwają aktualnie rozmowy. W przeszłości Pawlak był asystentem w Polonii Warszawa oraz w Olimpii Grudziądz. 20 czerwca 2011 roku został pierwszym trenerem drugoligowego Znicza Pruszków, z którym w sezonie 2011/12 wywalczył czwarte miejsce w lidze. W czerwcu 2012 roku opuścił klub z Pruszkowa, by zostać trenerem drugoligowej Chojniczanki Chojnice. Ze swoim nowym klubem w sezonie 2012/13 wywalczył awans do I ligi. Trenerem w Chojnicach pozostał aż do 2016 roku, kiedy to w kwietni został zwolniony z funkcji pierwszego trenera. Od lipca 2016 pracował w drugoligowym Gryfie Wejherowo. Został stamtąd zwolniony 2 stycznia.

Pierwszy trening z nowym trenerem odbędzie się w środę o godzinie 15:00 na sztucznym boisku za halą Widowiskowo-Sportową przy ulicy 1 Maja.