Pierwszy mecz pod wodzą Pawlaka. Zapowiedź sobotniego sparingu!

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Już w sobotę 14 stycznia 2017 roku zespół GKS-u Bełchatów rozegra pierwszy sparing przygotowujący drużynę do rundy rewanżowej II ligi. Przeciwnikiem będzie występujący w III lidze Pelikan Łowicz.

 

GKS Bełchatów czyli drużyna, która na pewno zawodzi i nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału. GKS zajmuje w II lidze odległe 13. miejsce. Słabe wyniki zaowocowały zwolnieniem  Andrzeja Konwińskiego, którego zastąpił Mariusz Pawlak. GKS ma poważne problemy z grą ofensywną i na pewno ten element gry będzie chciał poprawić nowy szkoleniowiec „Brunatnych”. Będzie to ważny sparing dla trenera Pawlaka, gdyż dopiero poznaje zespół GKS-u. Z pewnością wszyscy zawodnicy pierwszej drużyny otrzymają szansę pokazania swoich umiejętności.

Pelikan Łowicz to zespół, który jest w czołówce III ligi, dokładnie na 5 miejscu. Drużyna z Łowicza na co dzień w lidze występuje z ŁKS-em, Widzewem czy rezerwami warszawskiej Legii. Charakteryzuje ich bardzo skuteczna gra w obronie gdyż w 17 meczach stracili tylko 15 bramek. W ofensywie jest już nieco gorzej, Pelikan strzelił tylko 23 bramki i w tym elemencie odstaje od czołówki III ligi. Przyjezdni z Łowicza na pewno będą więc chcieli w sparingach przed rundą wiosenną poprawić swoją skuteczność.

Mecz ten dla  obydwu zespołów będzie możliwością sprawdzenia posiadanych zawodników. Zapewne trenerzy obu zespołów po spotkaniu również będą mądrzejsi na jakich pozycjach potrzebują wzmocnień.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na to spotkanie, które odbędzie się już w tą sobotę o godzinie 12 na boisku ze sztuczną nawierzchnią za halą widowiskowo-sportową przy ulicy 1 Maja w Bełchatowie.