Program „Kibice Razem” w Bełchatowie!

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Bełchatów będzie kolejnym miastem w Polsce (obok Białegostoku, Chorzowa, Gdańska, Gdyni, Kielc, Legnicy, Lublina, Nowego Sącza, Poznania, Szczecina, Tychów, Warszawy, Wrocławia i Zabrza), w którym powstanie Ośrodek „KIBICE RAZEM” – informuje Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze”.

Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze” na swoim facebookowym profilu pisze, że wkrótce nastąpi uruchomienie strony internetowej i fanpage’a Kibice Razem GKS Bełchatów, na których będzie można uzyskiwać bieżące informacje o działalności ośrodka, natomiast więcej szczegółów o samym Programie „Kibice Razem”.

Program Ministerstwa Sportu i Turystyki „Kibice Razem” o którym informował prezes Wiktor Rydz w rozmowie wideo z naszym serwisem jest koordynowany przez Polski Związek Piłki Nożnej i współfinansowany przez samorządy miejskie. Jego realizacją przez kibiców GieKSy zajmą się członkowie Stowarzyszenia Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze”. W najbliższych miesiącach zostanie otwarta w Bełchatowie siedziba Ośrodka Kibice Razem GKS Bełchatów.

Pomysł na ośrodki kibiców zapożyczono z Niemiec. Tam działają już od początku lat 80. Od ministerstwa kibice mogą liczyć na pomoc w wysokości 60 tysięcy złotych, od PZPN – na dodatkowe 15 tysięcy złotych. Z kolei samorządy na kibicowskie projekty przeznaczają w budżetach od 70 do 200 tysięcy złotych.