Kolejny zimowy test. Zapowiedź sparingu z Ruchem

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Dwa zwycięstwa, jeden remis, a bilans bramkowy to 8 goli zdobytych i 3 stracone. Tak wygląda dotychczasowy bilans spotkań towarzyskich z udziałem „Brunatnych”. W ostatnich dniach zawodnicy trenowali grę w defensywie. Pierwsze efekty tej pracy będzie można zobaczyć w sobotę o 12:00.

Tym razem rywalem GKS-u Bełchatów będzie III-ligowy Ruch Zdzieszowice. Jak do tej pory podopieczni Mariusza Pawlaka w swoich meczach zdobywali sporo bramek, ale również w każdym z nich stracili po jednej. Sam trener podkreślił, że gra w ataku nie wygląda źle, ale trzeba również popracować nad grą w obronie.

Ruch Zdzieszowice to wicelider III ligi grupy III, który ma na swoim koncie po 17 spotkaniach 33 punkty tracąc do lidera – GKS-u Jastrzębie 5 oczek. Bilans bramkowy Ruchu to 25 goli zdobytych i 14 straconych. Zdzieszowiczanie do tej pory wygrali 10 spotkań w lidze, zremisowali 3 mecze, a 4 razy schodzili z boiska pokonani. Do ligowych zmagań Ruch wróci dwa tygodnie później niż „Brunatni” i zmierzy się na początku z Rekordem Bielsko-Biała. Zimą gracze ze Zdzieszowic rozegrali już kilka spotkań towarzyskich. Na dobry początku zremisowali oni na wyjeździe 1:1 z MKS-em Kluczbork, w kolejny meczu również na wyjeździe zremisowali 1:1 z Sołą Oświęcim, następnie pokonali w Brzegu 2:1 tamtejszą Stal oraz ostatnim teście zwyciężyli oni z kandydatem do awansu do I ligi – Odrę Opole 1:0. Do Bełchatowa gracze Ruchu z pewnością przyjadą w dobrych nastrojach, bowiem ta ekipa zimą nie odniosła żadnej porażki, a ich przygotowania do rundy wiosennej idą zgodnie z planem, a więc atmosfera w drużynie z pewnością jest dobra.

GKS Bełchatów jest drużyną, która w tabeli II ligi zajmuje 13 miejsce i po 19 kolejkach ma w dorobku 19 oczek. Bilans bramkowy GKS-u to 20 goli zdobytych i 20 straconych. Jesienią bełchatowianie wygrywali 6 razy, 4 spotkania zremisowali, a aż 9 razy musieli uznać wyższość rywali. Dokładnie za miesiąc GKS zainauguruje rundę wiosenną w Częstochowie, gdzie rywalem „Brunatnych” będzie poważny kandydat do awansu do I ligi czyli Raków. Od początku przygotowań bełchatowianie mieli już w planie pięć spotkań, ale pogoda pokrzyżowała im plany i rozegrali trzy mecze. Na początek w Bełchatowie padł remis 1:1 w starciu z Pelikanem Łowicz, następnie GKS wygrał wysoko w Kluczborku z MKS-em 4:1, a w ostatnim teście w Tomaszowie Mazowieckim „Brunatni” wygrali 3:1 z tamtejszą Lechią. GKS ma jeszcze do rozegrania zaległy mecz towarzyski z IV-ligowym rezerwami oraz ze Zjednoczonymi Gmina Bełchatów. Z GKS-em do tej pory pożegnał się Takeru Okada, który wrócił do Japonii, a z kolei do grona zawodników dołączył napastnik Daniel Ciechański, który już w pierwszym swoim meczu w barwach GKS zdobył gola. Na listę transferową zostali wystawieni Bartłomiej Kondracki, Maciej Łabędzki, Krystian Pałczyński oraz Michał Sitarz. Cała ta czwórka trenuje aktualnie z rezerwami GKS.

Na spotkanie GKS-u z Ruchem zapraszamy na boisko ze sztuczną nawierzchnią za halą widowiskowo-sportową przy ulicy 1 Maja. Początek starcia o godzinie 12:00!