Bramkowy remis z wiceliderem III ligi

W sobotnie południe GKS rozegrał kolejny zimowy mecz kontrolny. Tym razem rywalem był wicelider III ligi grupy III – Ruch Zdzieszowice. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Pierwsza połowa to lekka przewaga gości ze Zdzieszowic, którzy naciskali na GKS co w końcu zakończyło się zdobyciem przez nich bramki. W 14 minucie dośrodkowanie z lewej strony boiska wykorzystał Dariusza Zapotoczny, który pokonał Daniela Niźnika. Chwile potem groźny strzał oddał jeden z piłkarzy Ruchu, ale futbolówka poszybowała nad bramką GKS. Z czasem nie działo się na boisku zbyt wiele. Pojedyncze akcje i strzały nie siały większego zagrożenia. Dopiero w 38 minucie meczu faulowany około 20 metrów od bramki rywali był Marcin Krzywicki, który sam podszedł do tego rzutu wolnego i mocnym strzałem, po ziemi, obok muru w prawy dolny róg bramki pokonał golkipera Ruchu Zdzieszowice. Trzeba również podkreślić to, że zdzieszowiczanie często posyłali piłkę w pole karne GKS-u, a aktywny w swoim polu karnym był Daniel Niźnik. Pod koniec pierwszej połowy miał swoją kolejną szansę na bramkę z rzutu wolnego „Krzywy”. Tym razem pozycja do strzału nie była łatwa, a rosły napastnik GKS uderzył w środek bramki, gdzie interweniował bramkarz rywali.

Po przerwie w całkiem odmienionym składzie wybiegli na murawę bełchatowianie, którzy przez praktycznie całą drugą połowę naciskali na rywali, ale nie mogli sobie stworzyć żadnej klarownej sytuacji. Aktywni w przodzie byli Bartłomiej Bartosiak oraz Konrad Andrzejczak, ale ich okazje nie znalazły drogi do bramki. W 80 minucie gry zagotowało się na połowie rywali, gdzie ciągnął jednego z rywali za koszulkę Marcin Grolik. Doszło między nimi do przepychanki, po czym do całej sytuacji włączyli się zawodnicy GKS-u jak i Ruchu. Po chwili sędzia Grzegorz Muskała uspokoił całe zamieszanie i gra była kontynuowana. Pod koniec szansę na bramkę mieli jeszcze goście. Napastnik Ruchu ograł Aleksandra Sobczaka i miał przed sobą niemalże pusta bramkę, ale jeden z obrońców GKS w ostatniej chwili wybił futbolówkę z linii bramkowej.

W meczu z Ruchem nie zagrali: Paweł Lenarcik, Kamil Bruchajzer, Szymon Zgarda, Albin Maciejewski, Agwan Papikyan oraz Patryk Rachwał.

GKS Bełchatów – Ruch Zdzieszowice 1:1 (1:1)

Bramki: 38. Marcin Krzywicki – 14. Dariusz Zapotoczny

Skład GKS Bełchatów:

I połowa: Daniel Niźnik – Robert Pisarczuk, Damian Michalski, Adrian Klepczyński, Mateusz Szymorek – Piotr Witasik, Marcin Ryszka – Paweł Zięba, Konrad Andrzejczak, Dawid Dzięgielewski – Marcin Krzywicki

II połowa: Aleksander Sobczak – Mikołaj Bociek, Marcin Grolik, Adrian Klepczyński, Krzysztof Michalak – Dawid Flaszka, Artur Lenartowski – Paweł Zięba (70. Piotr Witasik), Bartłomiej Bartosiak, Konrad Andrzejczak – Daniel Ciechański