Rundę wiosenną zacząć od wygranej! Zapowiedź meczu w Częstochowie

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 14:00 GKS Bełchatów rozpocznie swoje wiosenne zmagania. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie Raków Częstochowa.

Raków Częstochowa to jeden z głównych pretendentów do awansu na zaplecze ekstraklasy. Szkoleniowcem drużyny od prawie roku jest Marek Papszun. Jako jedyny zespół mogą pochwalić się meczem bez porażki w rundzie jesiennej, składa się na to 11 zwycięstw oraz 8 remisów i z dorobkiem 41 punktów prowadzą w rozgrywkach II ligi. Raków strzela także najwięcej bramek w całej lidze, do tej pory zdobył 38 bramek tracąc zaledwie 15. Drużyna na własnym terenie wygrała aż siedem spotkań z możliwych 9. Najskuteczniejszymi zawodnikami są Rafał Figiel, Przemysław Oziębała oraz Tomáš Petrášek. Każdy z nich zdobył po 6 bramek.

GKS Bełchatów jest prowadzony przez Mariusza Pawlaka, dla którego będzie to pierwsze oficjalne spotkanie w roli trenera „Brunatnych”. Obecnie GKS plasuje się trzynastej pozycji w tabeli z dorobkiem 19 oczek. Składa się na to 6 zwycięstw. 4 remisy oraz 9 porażek. Bilans bramkowy to 20 strzelonych bramek oraz 20 straconych. „Brunatni” to jedni z większych rozczarowań ostatniej rundy. Zespół który miał być w pierwszej piątce tabeli, znajduję się tuż nad strefą spadkową. Po odejściu Marcina Krzywickiego, miano najlepszego strzelca przypadło Danielowi Ciechańskiemu, który zdobył do tej pory 5 trafień.

GKS Bełchatów do tej pory grał siedmiokrotnie z drużyną Rakowa. Bilans korzystny jest dla „Brunatnych”, 4 zwycięstwa GKS, 1 remis oraz 2 porażki. Nasza drużyna poniosła porażkę w rundzie jesiennej, ulegając przed własną publicznością 1:2. Strzelcem bramki był wtedy Marcin Krzywicki.

Sędzią niedzielnego spotkania będzie 39-letni Robert Marciniak z Krakowa.

Zapraszamy wszystkich kibiców do oglądania wyjazdowej potyczki, ponieważ kanał Łączy Nas Piłka będzie transmitował to spotkanie w serwisie YouTube.