„Bruszek” na „5”! Oceny piłkarzy GKS-u za mecz z Rakowem Częstochowa

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

„Brunatni” wyszarpali 3 punkty zawodnikom Rakowa Częstochowa i odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo pod wodzą nowego trenera Mariusza Pawlaka. Poniżej prezentujemy oceny za to spotkanie.

Kamil Bruchajzer – 5 – Świetny występ naszego wychowanka. Przez cały mecz był pewnym punktem naszej drużyny. Kamil wykazał się dobrą grą na przedpolu, nie popełnił praktycznie żadnych błędów. Najważniejszym jest jednak to, że obronił rzut karny, oraz zachował czyste konto. Liczymy na więcej takich występów.

Mikołaj Bociek – 4 – Był to jego debiut w oficjalnym spotkaniu pierwszej drużyny. Mimo obaw wielu osób poradził sobie na prawej obronie chociaż tak naprawdę znamy go jako defensywnego pomocnika. Skupił się głównie na zadaniach defensywnych, oczywiście nie ustrzegł się błędów, ale debiut na zero z tyłu dla obrońcy musi być udany.

Marcin Grolik – 4,5 – Marcin dowodził naszą defensywą i ciągle podpowiadał mniej doświadczonym kolegom z obrony. W defensywie praktycznie bezbłędny. Jak zawsze pokazał swój charakter i był bardzo pewnym punktem naszej obrony. Po faulu na Groliku został podyktowany rzut karny dla „Brunatnych”.

Piotr Witasik – 4 – Nasz drugi stoper zagrał dobrze. W grze obronnej popełnił kilka drobnych błędów, które nie wpłynęły na przebieg gry. W drugiej połowie był też bliski strzelenia bramki ale nie sięgnął piłki. Jego występ ogółem trzeba zaliczyć do udanych. Ten mecz utwierdził nas w przekonaniu, że mamy dobrych stoperów, którzy są gwarancją dobrej gry w obronie. Na tej pozycji możemy spodziewać się ciekawej rywalizacji.

Mateusz Szymorek – 4 – Skupił się głównie na grze w destrukcji, w ofensywie może starał się dawać więcej niż Bociek , ale nie bardzo mu to wychodziło. Mimo wszystko niezły występ Mateusza i liczymy na to, że w każdym meczu będzie prezentował podobny poziom.

Patryk Rachwał – 4,5 – Dobry występ naszego kapitana. Walczył i sporo pomagał obrońcom. Nie zapędzał się do przodu, skupił się głównie na defensywie. Patryk wytrzymał również ciśnienie i strzelił karnego na wagę 3 punktów.

Szymon Zgarda – 4 – Starał się łączyć ofensywę z defensywą. O ile rozgrywanie nie zawsze mu wychodziło, to w obronie pokazywał charakter i dużo walczył. Razem z Rachwałem dobrze się uzupełniają i tworzą mocny środek pola.

Robert Pisarczuk – 3,5 – Najmniej widoczny z naszych zawodników ofensywnych. Starał się pomagać w obronie i skupił się głównie na tym. W ofensywie nie pokazał zbyt wiele. Pamiętajmy jednak, że jest on nominalnie prawym obrońcą.

Artur Lenartowski – 4,5 – Bardzo dobry mecz Artura. Grał on w swoim rodzinnym mieście, gdzie się wychował więc o mobilizację na ten mecz nie było ciężko. Starał się kreować naszą grę i bardzo dobrze zagrał na pozycji ofensywnego pomocnika. Było widać w jego grze dużo walki oraz zaangażowania.

Bartłomiej Bartosiak – 4,5 – Świetny występ naszego zawodnika. Każde jego dośrodkowanie było bardzo groźne i sprawiało sporo problemów obrońcom Rakowa. Był bardzo często faulowany przez zawodników z Częstochowy, co pokazuje jak duże problemy z nim mieli. W końcu pokazał swoje umiejętności i zagrał na swoim poziomie.

Dawid Dzięgielewski – 4,5 – Nieustannie szarpał  i wchodził w pojedynki z obrońcami z Częstochowy. Piłkarze Rakowa mieli z nim ogromne problemy. Próbował strzałów z dystansu, te jednak nie do końca mu wychodziły. Mimo to bardzo dobry występ byłego zawodnika Pogoni Siedlce.

Z ławki rezerwowych weszli:

Paweł Zięba – 3 – Nic nie wniósł do naszej gry ofensywnej. Skupił się na pomocy naszym obrońcom, sporo walczył, jednak wszyscy liczyliśmy, że pokaże z przodu więcej jakości.

Dawid Flaszka i Agwan Papikyan grali zbyt krótko by ich oceniać.