Wygrać u siebie i zacząć marsz w górę tabeli. Zapowiedź starcia z Polonią Bytom

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Po udanym debiucie podopieczni trenera Mariusza Pawlaka zagrają u siebie z Polonią Bytom.

Polonia Bytom to drużyna, która jest murowanym kandydatem do spadku. Zajmują oni 18. miejsce w tabeli II ligi. Spośród 20 rozegranych spotkań zanotowali tylko 5 zwycięstw, oprócz tego udało się im 3 razy zremisować. Wygląda to miernie przy 12 porażkach. Na inaugurację rundy przegrali u siebie z Wartą Poznań 1:2. Natomiast w pierwszym meczu między Polonią a GKS-em było 2:0 dla drużyny z Bytomia. Piłkarze Polonii nie potrafią również wygrać od 8 spotkań. Pewnym jest jednak to, że piłkarze z Bytomia za wszelką cenę będą chcieli zdobyć punkty, gdyż na razie ich sytuacja wygląda tragicznie, oprócz kary odjęcia punktów nałożonej przez PZPN, Bytomianie również nie wygrywają i mają zaledwie 10 punktów.

GKS Bełchatów zajmuje 13. miejsce w tabeli. „Brunatni” mają duży problem ze strzelaniem bramek, co mimo bardzo dobrej defensywy nie przekłada się na punkty. GKS  spośród 20 meczy 7 razy wygrał, 4 razy zremisował, oraz zanotował 9 porażek. Sytuacja kadrowa GKS-u jest bardzo dobra i trener  ma do dyspozycji wszystkich zawodników. Podopieczni Mariusza Pawlaka po bardzo dobrym starcie z Rakowem, na pewno będą chcieli aby 3 punkty zostały w Bełchatowie. W szeregach GKS w tym meczu na pewno nie zobaczymy pauzującego za kartki Marcina Grolika. Do składu bełchatowian wraca z kolei Adrian Klepczyński, który wiele lat spędził w barwach bytomskiej Polonii.

Sędzią tego pojedynku został wyznaczony Marcin Szczerbowicz z Olsztyna, który w tym sezonie miał okazję gwizdać w 6 meczach. W sumie ten oto arbiter pokazał w tych spotkaniach 24 żółte kartki, 2 razy sięgał po czerwoną kartkę i podyktował 1 rzut karny.

Liczymy na to, że po meczu z Rakowem nasi piłkarze uwierzą w swoje umiejętności i pokażą na co ich stać również w starciu z Polonią Bytom. Na mecz zapraszamy wszystkich kibiców „Brunatnych” w sobotę 11 marca o godzinie 17 na GIEKSA Arenę.