Adam Nowak nowym nabytkiem „Brunatnych”

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

23-letni ofensywny pomocnik był już testowany przez GKS w trakcie zimowych przygotowań. Nowy nabytek „Brunatnych” podpisał z klubem kontrakt do końca sezonu 2016/17.

W rundzie jesiennej Nowak dla zespołu z Świdnika zdobył 7 goli w 15 meczach. Byłemu zawodnikowi Avii Świdnik do lidera klasyfikacji strzelców III ligi grupy IV brakowało zaledwie dwóch bramek.

Adam Nowak mierzy 175 centymetrów wzrostu i waży 69 kilogramów. Zimą ten oto piłkarz był testowany w szeregach drużyny Mariusza Pawlaka. Zdobył on nawet bramkę w wyjazdowym sparingu z Lechią Tomaszów Mazowiecki wygranym przez GKS 4:1. Adam Nowak w barwach GKS będzie występował z numerem „19”.

– Cieszę się, że trener wrócił do mojego tematu i jestem tutaj – powiedział nowy zawodnik GKS Bełchatów. Czuję się na tyle mocny, by spróbować swoich sił wyżej. Podczas przygotowań w Świdniku śledziłem stronę GKS, informacje o testach, wszystkie sparingi no i oczywiście ostatnie dwa mecze ligowe. Bardzo chcę pomóc drużynie i powalczyć o dłuższą umowę – mówi Adam Nowak dla oficjalnej strony klubu.

Nowak na to by udowodnić, że jest on zawodnikiem, który pomoże w utrzymaniu w II lidze ma mało czasu. Do końca ligi pozostało 13 spotkań. Najbliższy mecz to potyczka w Opolu z liderem Odrą. Mecz ten w sobotę o godzinie 15:00. Czy Nowakowi uda się zadebiutować oficjalnie w barwach GKS już w ten weekend? Jedno jest pewne. Ofensywny i kreatywny pomocnik był nam potrzebny i miejmy nadzieję, że właśnie takiego Adama będziemy oglądać wiosną w meczach z udziałem GKS. Ten transfer zwiększa na pewno rywalizację w zespole, bowiem przypuszczamy, że dotychczas grający z Rakowem jak i z Polonią Bytom na „10” – Artur Lenartowski zostanie przesunięty na swoją nominalną pozycję jaką jest defensywny pomocnik.