Utrzeć nosa liderowi! Zapowiedź spotkania z Odrą Opole

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Po wygranej z Rakowem i porażce z Polonią Bytom, czas na trzecie starcie tej wiosny ekipy Mariusza Pawlaka. Tym razem przeciwnikiem lider – Odra Opole.

GKS Bełchatów jest obecnie na 13. miejscu w tabeli z dorobkiem 22 oczek. „Brunatni” mocno „falują” formą. Kiedy może wydawać się, że drużyna nabiera rozpędu szybko sprowadzana jest na ziemię. Tylko trzy drużyny strzeliły do tej pory mniej goli od GKS. Lekiem na to zło ma być Adam Nowak, który podpisał kilka dni temu umowę na grę w naszym klubie. Czy zagra już w Opolu? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że do składu – po pauzie za żółte kartki – wraca Marcin Grolik, czyli nasza ostoja w defensywie, a z kolei tym razem odpocznie od gry Piotr Witasik, który w meczu z bytomską Polonia otrzymał czwartą w tym sezonie żółtą kartkę. Podopieczni Mariusza Pawlaka chcą podtrzymać dobrą dyspozycję z liderami i zapowiadają, że do Opola jadą po komplet punktów. Obecny bilans spotkań GKS-u w tym sezonie to 7 zwycięstw, 4 remisy i aż 10 porażek.

Odra Opole świetnie spisuje w roli beniaminka. Jest ona głównym kandydatem do awansu do I ligi. Odra jest na pierwszym miejscu z 45 punktami (13 zwycięstw, 6 remisów i 2 porażki). Odra świetnie rozpoczęła rundę wiosenną – od zwycięstw z Olimpią Elbląg i Wartą Poznań. 38 strzelonych goli to drugi najlepszy wynik w lidze, a 18 straconych daje trzecie miejsce pod tym względem. Ostania porażka Odry, to mecz z Stalą Stalowa Wola – 20 listopada 2016 roku.

Arbitrem meczu będzie pan Daniel Kruczyński z Żywca.

Liczymy na dobrą postawę podopiecznych trenera Pawlaka. Mamy nadzieję, że kolejny raz lider zostanie pokonany!