Pójść za ciosem i wygrać drugi raz z rzędu. Zapowiedź meczu rezerw GKS

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

To jest nasza kolejna niespodzianka dla was. W miarę naszych możliwości będziemy starać się na bieżąco relacjonować wam nie tylko spotkania pierwszej drużyny, ale i rezerw bełchatowskiego GKS-u. Na dobry początek zapowiedź piątkowej potyczki w Poddębicach.

LKS Termy Ner Poddębice to drużyna, która w rozgrywkach IV ligi łódzkiej zajmuje 10. miejsce mając po 22. kolejkach na swoim koncie 31 punktów. W tym sezonie poddębiczanie wygrywali 9 razy, w 4 meczach dochodziło do podziału punktów, a 9 razy Ner musiał uznawać wyższość rywali. Mimo wszystko ta drużyna w lidze jest jedną z najlepszych pod względem ofensywnych ekip. Mają oni jak do tej pory zdobyte 46 bramek, a 40 goli straconych. Na inaugurację wiosny Ner pokonał na własnym boisku 2:0 Andrespolię Wiśniową Górę, następnie przegrali oni na wyjeździe ze Zjednoczonymi Stryków 2:3, a w ostatniej kolejce zwyciężyli przed własną publicznością 2:0 z Zawiszą Pajęczno. W meczach u siebie ta ekipa spisuje się o wiele lepiej niż w pojedynkach wyjazdowych.

GKS II Bełchatów po 22. kolejkach mają w dorobku 37 oczek i plasują się na 4. pozycji w tabeli IV ligi grupy łódzkiej. W tym sezonie rezerwy „Brunatnych” wygrały 9 meczy, 10 razy remisowały, a tylko 3 razy uznawały wyższość rywali. Póki co bełchatowianie zdobyli 43 gole, a stracili ich 32. W pierwszym wiosennym meczu podopieczni Krystiana Kieracha zremisowali u siebie 1:1 z Unią Skierniewice po tym jak na początku meczu rzutu karnego nie wykorzystał Grzegorz Kowalski, a po czerwonej kartce Szymona Zgardy pod koniec pierwszej połowy rezerwy GKS musiały sobie radzić o jednego gracza mniej. Następnie doszło do starcia w Pajęcznie, gdzie GKS przegrał 1:2, a honorowego gola dla GKS zdobył Dawid Miedwiediew. W ostatniej kolejce bełchatowianie przed własną publiką pokonali 3:2 KS Sand-Bus Kutno. „Brunatni” grali w nieco silniejszym składzie, bowiem trener Krystian Kierach miał do dyspozycji sporo graczy z pierwszej drużyny (Albin Maciejewski, Daniel Ciechański, Adam Nowak, Paweł Zięba czy Paweł Lenarcik).

Do tej pory te dwa zespoły w swojej historii spotykały się 3 razy. W sezonie 2014/2015 rezerwy GKS pierwszy mecz zremisowały u siebie 0:0, po to by w rewanżu na wiosnę przegrać w Poddębicach z tamtejszym Nerem 0:3. W aktualnych rozgrywkach jesienią byliśmy świadkami ciekawego, pierwszego meczu w Bełchatowie. Padł remis 3:3. Wtedy dla gości bramki zdobywali: Łukasz Dynel, Adrian Kralkowski i Patryk Krymarys, a z kolei dla bełchatowian gol padały po trafieniu Przemysława Zdybowicza i dwóch bramkach Dawida Miedwiediewa.

Mateusz Janecka z Wydziału Sędziowskiego Sieradz został mianowanym do prowadzenia tych zawodów, które rozpoczną się w piątek (31 marca) o godzinie 18:30 na stadionie przy ulicy Adama Mickiewicza 19 w Poddębicach. Zapraszamy na pomeczową relację do naszego serwisu.