Ceramika Opoczno zbyt mocna. Relacja ze spotkania rezerw

W spotkaniu przed własną publicznością, piłkarze rezerw GKS-u Bełchatów ponieśli porażkę z Ceramiką Opoczno 1:2 (0:0). Strzelcem jedynej bramki dla naszego zespołu był Paweł Zięba.

Już w 11. minucie spotkania piłkarze GKS-u wykonali groźną akcję. Albin Maciejewski podawał prostopadle do Pawła Zięby, ale niestety piłkę złapał bramkarz Ceramiki. Kilka minut później to już akcja ze strony gości, jeden z piłkarzy Ceramiki uderzył piłkę z woleja, lecz ta została zablokowana przez naszego obrońcę. Dosłownie dwie minuty później na akcję indywidualną zdecydował się Konrad Andrzejczak. Nasz skrzydłowy minął kilku zawodników na skrzydle i chciał dośrodkować w pole karne, niestety było to nieskuteczne. Do przerwy wynik bez zmian.

Druga połowa rozpoczęła się źle dla naszego zespołu. Po około 10 minutach gry, goście cieszyli się z prowadzenia. Błąd popełnił Kamil Bruchajzer, który nie trafił w piłkę przy dośrodkowaniu, a strzałem głową popisał się piłkarz z Opoczna. Nasi piłkarze próbowali pokonać bramkarza drużyny przeciwnej, ale bezskutecznie. Kwadrans przed zakończeniem spotkania. Bolesną stratę odnotował Marcin Szóstakiewicz. Zawodnik Ceramiki celnie podał do swojego kolegi w pole karne, który najpierw po strzale głową trafił w słupek, lecz piłka szczęśliwie się odbiła i formalnością było dobicie jej na pustą bramkę. Jedynego gola dla GKS-u zdobył Paweł Zięba. W doliczonym już czasie gry, wykorzystał dogodną sytuację, jaką był rzut wolny z bliskiej odległości.