Krystian Kierach: Kibiców, którzy przyszli oglądać mecz wypada tylko przeprosić

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Po niedzielnym, przegranym przez rezerwy meczu 1:2 z Ceramiką Opoczno o opinię poprosiliśmy trenera drugiej drużyny GKS-u – Krystiana Kieracha, który nie krył swojego zdenerwowania po ostatnim gwizdku arbitra.

Adam Kieruzel (GKS.net.pl): Jak skomentowałby pan dzisiejszy występ swojej drużyny?

Krystian Kierach (trener GKS II Bełchatów): – Może lepiej nie skomentuje, bo chyba nie ma sensu komentować tego żenującego widowiska. Tych kibiców, którzy dziś przyszli oglądać ten mecz wypada tylko przeprosić. Oddaliśmy tylko dwa celne strzały na bramkę rywali w drugiej połowie z czego po jednym zdobyliśmy bramkę.

Czyli po dzisiejszym meczu jest spory materiał do analizy? 

– Pytanie, dla kogo ta analiza? Trenerzy mogą przygotować analizę i oczywiście taka będzie, odprawa będzie zrobiona po meczu, ale przede wszystkim to zawodnik w głowie musi sobie przeanalizować po co gra, jak gra i dla kogo gra, bo to zawodnik gra przede wszystkim dla siebie, po to by coś w życiu osiągnąć. Ja zawsze powtarzam swoim zawodnikom, że Robert Lewandowski został takim wybitnym piłkarzem, bo tylko i wyłącznie chciał. Jeżeli ktoś chce tutaj odstawiać pańszczyznę to przepraszam, ale piłkarzem nie zostanie.

Po ostatnim meczu z Nerem Poddębice był pan ze swojej drużyny bardzo dumny. Chyba dziś jest odwrotnie?

– Dzisiaj jest mi po prostu wstyd.