Remis w Stalowej Woli. Czwarty mecz z rzędu bez porażki „Brunatnych”

Piłkarze GKS-u Bełchatów będą wracać do Bełchatowa z tylko jednym zdobytym punktem. Spotkanie ze Stalą Stalowa Wola zakończyło się wynikiem 0:0. Poniżej kilka najważniejszych informacji z przebiegu spotkania.

Pierwsze minuty to od razu ostra gra ze strony „Brunatnych”. Już w 2. minucie Dawid Dzięgielewski otrzymał żółty kartonik. Dalsze minuty były niemrawe w wykonaniu obu ekip. Około 40. minuty doszło do spięcia dwóch zawodników, a konkretniej Patryka Rachwała oraz Adriana Gębalskiego, sędzia bez namysłu dał obojgu zawodników żółtą kartkę. Na pierwszą groźna akcję musieliśmy czekać, aż do końca pierwszej odsłony, kiedy to groźnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Artur Lenartowski. Gdyby nie piękna interwencja bramkarza gospodarzy, cieszylibyśmy się ze zdobytej bramki. Do przerwy więc był wynik 0:0.

Druga połowa to coraz bardziej ofensywna gra GKS-u. Swoje okazji mieli Artur Lenartowski oraz Dawid Flaszka, lecz nie udało im się zmienić wyniku spotkania. Dalsze minuty to kolejne okazje „Brunatnych”, niestety brakowało ostatniego dotknięcia piłki i skierowania jej do bramki Stali. Mecz mógł mieć bardzo szczęśliwą końcówkę. W doliczonym już czasie gry nasz kapitan podał do ustawionego na dziewiątym metrze Adriana Klepczyńskiego, który bez namysłu uderzył w kierunku bramki. Bramkarz gospodarzy popisał się fenomenalną paradą. Chwilę po tej akcji sędzia tego spotkania zagwizdał po raz ostatni.

Stal Stalowa Wola – GKS Bełchatów 0:0

GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik – Adrian Klepczyński, Marcin Grolik, Piotr Witasik, Robert Pisarczuk (79. Mateusz Szymorek) – Patryk Rachwał (C), Marcin Ryszka (90. Mikołaj Bociek) – Dawid Flaszka, Artur Lenartowski (67. Szymon Zgarda), Dawid Dzięgielewski (85. Daniel Ciechański) – Aghvan Papikyan.

Ławka rezerwowych: Kamil Bruchajzer – Mikołaj Bociek, Mateusz Szymorek, Szymon Zgarda, Adam Nowak, Przemysław Zdybowicz, Daniel Ciechański.

Stal Stalowa Wola: Bartosz Koncki – Adam Waszkiewicz, Mateusz Kolbusz, Bartłomiej Wasiluk, Konrad Korczyński (69. Przemysław Stelmach), Bruno Żołądź, Adrian Gębalski (79. Kacper Piechniak), Kamil Bętkowski (90. Michał Mokrzycki), Mateusz Wójcik, Szymon Jarosz, Adrian Dziubiński (90. Kacper Siudak).

Ławka rezerwowych: Dorian Frątczak – Michał Mokrzycki, Przemysław Stelmach, Kacper Piechniak, Kacper Siudak, Konrad Kołodziej.

Żółte kartki: Bartłomiej Wasiluk, Adrian Gębalski, Bruno Żołądź, Przemysław Stelmach – Dawid Dzięgielewski, Adrian Klepczyński, Patryk Rachwał.

Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice).

Warto odnotować, że w dniu dzisiejszym piłkarzy wspierała ponad dwustuosobowa grupa kibiców „Brunatnych”. Jest więc to kolejny już wyjazd w tej rundzie z tak liczną grupą kibiców.