Emocjonujące spotkanie w Bełchatowie. Oceny za mecz z Legionovią

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

„Brunatni” po szalonym meczu zwyciężyli z Legionovią Legionowo 3:2. Poniżej prezentujemy oceny za to spotkanie:

Paweł Lenarcik – 2 – Nasz bramkarz przez większość spotkania nie miał za wiele roboty. Przy rzucie karnym nie miał szczęścia i nie udało mu się obronić strzału z jedenastu metrów. Natomiast za drugą bramkę odpowiada tylko i wyłącznie on. W kuriozalny sposób stracił piłkę i Robert Wójcik wpakował futbolówkę do pustej bramki.

Adrian Klepczyński – 4 – W obronie zagrał na solidnym poziomie. Często włączał się do ofensywy i próbował pomagać kolegom w konstruowaniu sytuacji zagrażających bramce Adama Wilka. Zanotował kilka mało istotnych strat, nie mniej jednak przyzwoity występ naszego doświadczonego obrońcy.

Marcin Grolik – 5 – Nasz waleczny zawodnik jak zwykle imponował zaangażowaniem. W defensywie był pewnym punktem naszego zespołu. Do swojej dobrej gry obronnej dorzucił asystę i bramkę.  Mecz z Legionovią był po prostu znakomity w jego wykonaniu.

Piotr Witasik – 3.5 – Przyzwoity występ podopiecznego Mariusza Pawlaka. Mimo tego, że teoretycznie sprokurował rzut karny, nie możemy go za to winić gdyż jedenastki nie powinno być. Nie popełniał wielu błędów w defensywie, widać, że nasi stoperzy coraz lepiej się rozumieją.

Robert Pisarczuk – 3.5 – W tyłach robił to co do niego należało. Jak zawsze dał coś od siebie z przodu, bardzo często się podłączał do akcji ofensywnych GKS-u. Dobry mecz byłego zawodnika Chrobrego Głogów.

Mikołaj Bociek – 3.5 – Z pewnością nie zabrakło mu zaangażowania. W destukcji zagrał na przyzwoitym poziomie. Wraz z Patrykiem Rachwałem i Szymonem Zgardą zdominowali środek pola.

Patryk Rachwał – 4 – Nasz kapitan tym razem nie wpisał się na listę strzelców. Zamiast tego skupił się na zadaniach defensywnych, z których wywiązywał się bardzo dobrze. Nie odkładał nogi i zanotował porządny występ.

Bartłomiej Bartosiak – 5 – Wychowanek „Brunatnych” zagrał rewelacyjne spotkanie. Zanotował dwie asysty oraz ciągle powodował zagrożenie pod bramką rywali. Szkoda dwóch dogodnych sytuacji zmarnowanych przez skrzydłowego GKS-u Bełchatów, nie mniej jednak widać u niego chęć do gry oraz ogromne zaangażowanie.

Szymon Zgarda – 4 – Dobry mecz wychowanka Lecha Poznań.  Nasz pomocnik zagrał bardzo dobre spotkanie, przez cały mecz był widoczny. Starał się rozgrywać oraz konstruować sytuacje kolegom.  

Adam Nowak – 2.5 – Chyba do końca nie wykorzystał swojej szansy. Poza kilkoma akcjami był niewidoczny. Liczymy na lepsze jego występy w następnych spotkaniach.

Przemysław Zdybowicz – 3.5 – Najmłodszy zawodnik naszego zespołu starał się i walczył z dużo większymi obrońcami. Mimo rozegranych tylko 45. minut, widać u Przemka ogromny potencjał.

Z ławki rezerwowych weszli:

Dawid Flaszka – 5.5 – Wyśmienity mecz w wykonaniu naszego zawodnika. Wykorzystał dwie dogodne sytuacje, strzelając bramki oraz pokazując przy tym zimną krew. Swoją znakomitą grą w bardzo dużym stopniu przyczynił się do zwycięstwa GKS-u Bełchatów.

Dawid Dzięgielewski – 3.5 – Nie wiele wniósł do naszej gry ofensywnej. Kilka razy próbował indywidualnych akcji, z rożnym skutkiem.

Marcin Ryszka i Paweł Zięba – Grali zbyt krótko by ich oceniać.