Młody Kacper Kondracki podpisał kontrakt w klubem Ekstraklasy

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

17-letni wychowanek Stali Niewiadów, który zimą 2020 roku dołączył do kadry pierwszego zespołu „Brunatnych”, podpisał umowę z Wisłą Płock. Kontrakt zacznie obowiązywać od 1 sierpnia.

Kacper Kondracki urodził się 10 kwietnia 2003 w Tomaszowie Mazowieckim, ale od kilku sezonów związany był z GKS Bełchatów. W rundzie jesiennej rozgrywek 2019/20 zagrał w 19 spotkaniach w wojewódzkiej lidze B1 Junior Młodszy (ŁZPN), w których strzelił 18 goli. Kilkukrotnie znalazł się także w kadrze meczowej pierwszej drużyny „Brunatnych” na mecze w Fortuna 1. Lidze. Oficjalnego debiutu w GKS się jednak nie doczekał, choć był testowany w zimowych sparingach, m.in. ze Zniczem Pruszków i Skrą Częstochowa.

– Wisła Płock to klub ekstraklasowy, więc długo się nie zastanawiałem. W samych superlatywach wypowiadali się o nim znani mi z Bełchatowa Damian Michalski i Dawid Kocyła, a nie będę ukrywał, że to także nakłoniło mnie do podjęcia tej decyzji. Mam też nadzieję, że jeśli zajdzie taka potrzeba, to będę mógł liczyć na ich pomoc. Mogę zapewnić, że na pewno będę dawał z siebie wszystko na treningach i liczę, że otrzymam szansę, ponieważ moim długofalowym celem będzie wywalczenie sobie miejsca w podstawowej jedenastce Nafciarzy – powiedział na łamach oficjalnej strony płockiego klubu Kondracki.

Źródło: Wisła Płock S.A.