Siarka rozbita przy Sportowej!

W meczu 30. kolejki 2. Ligi GKS Bełchatów rozbił Siarkę Tarnobrzeg 3:0! Gole dla „Brunatnych” zdobyli Papikyan, Bartosiak oraz Rachwał.

Spokojny początek spotkania. Większość gry toczyło się w środkowej strefie boiska z akcentami ofensywnymi – jak choćby strzał z 2’ gości czy próba Bartka Bartosiaka dwie minuty później. W 7. Minucie również mogło być groźnie, ale przy prostopadłym podaniu do napastnika Siarki piłkę jako pierwszy dorwał Kamil Bruchajzer. Trzy minutki po tym zdarzeniu bardzo silnym strzałem popisał się Bartosiak. Było to uderzenie z woleja, lecz wysoko nad bramką. Kolejna akcja to kolejny strzał na bramkę gości. Tym razem Zgarda. Obok słupka. Minuta 12. Była kluczową w pierwszej połowie. To wtedy „Bruntatni” objęli prowadzenie po strzale Agwana Papikyana zza „szesnastki”. Przy bramce pomógł rykoszet od obrońcy Siarki – Radosława Sylwestrzaka. W 25’ mógł być remis, ale dobrą obronę zanotował Bruchajzer, który musiał poradzić sobie również z rykoszetem. Na około dziesięć mint przed przerwą GKS miał ogromne szczęście, gdyż trzykrotnie próbowali goście. Dwa uderzenia zostały zablokowane, a trzecie przeleciało obok bramki. Na chwilę przed końcem pierwszej części gry „wędkę” dostał Szymon Zgarda, którego zmienił Ryszka.

Druga połowa zaczęła się od akcentu kibicowskiego. Fani „Brunatnych” wrzuculi serpentyny na murawę… lecz piłkarze również szybko wzięli się do roboty! W 50’ było już 2:0! Piękną bramkę zdobył Bartek Bartosiak. Strzałem przewrotką! Kilka minut później świetna akcja Zięby, podanie po ziemii na piąty metr i… brakło troszkę Zdybowiczowi, by zamknąć akcję! Od 63’ goście grali w osłabieniu po czerwonej kartce Czyżyckiego. Na dwadzieścia minut przed końcem meczu boisko opuścił Marcin Grolik. Jego zejście to pokłosie wejścia w jego nogi Czyżyckiego.. Ostatni kwadrans to szansa dla młodego Huberta Berłowskiego. W 81’ faulowany w polu karnym Daniel Ciechański, „11” na gola bardzo pewnie zamienia Patryk Rachwał!

GKS Bełchatów – Siarka Tarnobrzeg 3:0 (1:0)

GKS Bełchatów: Bruchajzer – Klepczyński, Grolik (71’ Szymorek), Witasik, Pisarczuk – Rachwał (C), Zgarda (43’ Ryszka) – Zięba, Papikyan (74’ Berłowski), Bartosiak – Zdybowicz (62’ Ciechański)

Siarka Tarnobrzeg: Dybowski – Grzesik, Waleńcik, Sylwestrzak, Witkowski, Stępień (C) (67’ Wawrylak), Czyżycki, Dawidowicz (85’ Barteczko), Tomalski, Żebrakowski (64’ Przewoźnik), Ropski.