Defensywa GKS pod znakiem zapytania. Kto zagra z Podbeskidziem?

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Kilka dni temu klub poinformował, że siedmiu z piętnastu piłkarzy, którym umowy wygasają 30.06.2020r. podpisało stosowne aneksy dzięki czemu będą mogli dokończyć sezon grając w barwach GKS. Niestety, czasu co raz mniej, a dalej nie wiemy co z pozostałą ósemką.

Aneksy do wygasających z końcem tego miesiąca umów podpisali: Paweł Lenarcik, Daniel Niźnik, Paweł Czajkowski, Damian Michalak, Artur Golański, Marcin Ryszka oraz Przemysław Zdybowicz. W przypadku tego ostatniego przedłużono wypożyczenie z ekstraklasowej Wisły Kraków – poinformował klub.

Do tego zostają piłkarze na kontaktach dłuższych niż do końca czerwca, a więc: Kewin Komar, Mikołaj Grzelak, Bartłomiej Lisowski, Emile Thiakane, Bartosz Biel, Damian Warnecki oraz Patryk Winsztal.

Natomiast dalej nie wiemy czy od 01.07.2020r. barwy Brunatnych będą reprezentowali: Michał Kołodziejski, Mariusz Magiera, Marcin Sierczyński, Mateusz Szymorek, Adrian Małachowski, Krzysztof Wołkowicz, Dawid Flaszka i Maciej Koziara.

Jak poinformował nas rzecznik prasowy klubu, wszyscy wyżej wymienieni piłkarze dostali propozycje pozostania przy Sportowej 3 o miesiąc dłużej, ale nie dali jeszcze żadnej odpowiedzi. Najpóźniej ostatniego dnia czerwca GKS ma wydać w tej sprawie jasny komunikat.

Większość z wymienionych piłkarzy, którzy nie podjęli jeszcze decyzji co do swojej przyszłości w Bełchatowie to zawodnicy pierwszej jedenastki, a czterech z nich w ostatnim meczu z Wigrami tworzyło całą linię defensywną Brunatnych. Jeżeli sytuacja z długością umów nie wyjaśni się do końca 30.06 Marcin Węglewski może mieć duży problem ze skompletowaniem obrony na czwartkowy pojedynek z Podbeskidziem  Bielsko-Biała.

Edit. Mateusz Szymorek podpisał aneks 29.06.2020r.