Czy GKS zapewni już sobie utrzymanie w lidze? Zapowiedź meczu w Katowicach

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Już w najbliższą sobotę piłkarze GKS-u Bełchatów mogą zapewnić sobie utrzymanie w II lidze. Żeby się tak stało „Brunatni” muszą wygrać wyjazdowe spotkanie w Katowicach z miejscowym Rozwojem. Poniżej kilka ciekawostek na temat obu ekip.

Rozwój Katowice obecnie jest prowadzony przez trenera Tadeusza Krawca. W obecnych rozgrywkach piłkarze Rozwoju zgromadzili na swoim koncie 36 punktów i znajdują się na 14. miejscu w tabeli. Składa się na to 8 zwycięstw, 12 remisów oraz 12 porażek. Ofensywa tej drużyny jest jedną z gorszych w całej lidze, po 32. kolejkach zaledwie 31 zdobytych bramek. Rozwój ponadto stracił 35 bramek. Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny jest Tomasz Wróbel mający 8 trafień, ciekawostką jest, że ten zawodnik w przerwie zimowej przeniósł się do Rakowa Częstochowa. Z zawodników grających nadal w klubie, najwięcej bramek ma Damian Kowalczyk który ma 4 trafienia. W ostatnim meczu ligowym Rozwój Katowice zremisował w Poznaniu z Wartą 0:0. 

GKS Bełchatów jest prowadzony przez trenera Mariusza Pawlaka. W obecnym sezonie „Brunatni” plasują się na 9. miejscu w tabeli z dorobkiem 39 oczek. Składa się na to 12 zwycięstw, 6 remisów oraz 14 porażek. Bilans bramkowy to 35 bramek strzelonych oraz 37 bramek straconych. Na ten moment najskuteczniejszym zawodnikiem naszej drużyny jest Patryk Rachwał. Nasz kapitan już siedmiokrotnie pokonywał bramkarza drużyny przeciwnej. W ostatniej kolejce GKS Bełchatów zremisował przed własną publicznością z Puszczą Niepołomice 0:0.

Do tej pory obie drużyny mierzyły się trzykrotnie, poniżej wyniki tych spotkań:

7 listopada 2015
GKS Bełchatów – Rozwój Katowice 0:2   

29 maja 2016
Rozwój Katowice – GKS Bełchatów 2:1     

5 listopada 2016
GKS Bełchatów – Rozwój Katowice 1:0

Sędzią sobotniego spotkania będzie Paweł Kukla pochodzący z Krakowa.