Udany rewanż za poprzedni sezon. GKS zasłużenie wygrywa w Katowicach

Niemalże równy rok temu GKS Bełchatów przegrał w Katowicach, a zwycięstwo Rozwoju było gwoździem do trumny „Brunatnych”, co wiązało się z opuszczeniem szeregu I-ligowych drużyn. Dziś w pewnym sensie piłkarze GKS wzięli rewanż na gospodarzach, zwyciężając zasłużenie 2:0. Wygrana w tym spotkaniu zapewniła podopiecznym Mariusza Pawlaka spokojny finisz rozgrywek, natomiast piłkarze Rozwoju do końca drżeć będą o utrzymanie.

Pierwsza połowa meczu nie była porywającym widowiskiem. Jedyną godną odnotowania sytuacją była akcja Bartłomieja Bartosiaka z 42 minuty, kiedy po świetnym prostopadłym podaniu Dawida Flaszki, Bełchatowianin stanął „oko w oko” z bramkarzem Rozwoju, Bartoszem Solińskim. Ten pojedynek z golkiperem gospodarzy nasz zawodnik jeszcze przegrał, ale na początku drugiej połowy był już bezbłędny. Strzelał Dawid Dzięgielewski, piłkę odbił Soliński, a z dobitką popędził właśnie Bartosiak i dał drużynie GKS-u prowadzenie.
Po tej bramce wydawało się, że piłkarze Rozwoju rzucą się do odrabiania strat, wszakże potrzebowali w tym meczu zwycięstwa by odskoczyć od strefy spadkowej. Nic takiego nie miało jednak miejsca. GKS kontrolował spotkanie, nie dopuszczając gospodarzy do jakichkolwiek klarownych sytuacji. A w 81 minucie dobił miejscowych Dawid Flaszka, strzelając drugą bramkę po zamieszaniu w „szesnastce”. Chwilę później ten sam zawodnik powinien strzelić trzecią bramkę, ale z najbliższej odległości przeniósł piłkę nad bramką.
GKS zrealizował więc swój cel wygrywając w Katowicach i poniekąd biorąc rewanż za ubiegły sezon.

Rozwój Katowice – GKS Bełchatów 0:2 (0:0)

Bramki: Bartłomiej Bartosiak 51, Dawid Flaszka 81

Rozwój: Bartosz Soliński (56. Bartosz Gocyk) – Damian Mielnik, Michał Czekaj, Sebastian Murawski, Marcin Kowalski (29. Bartosz Sobotka) – Sebastian Szczepański (60. Dawid Przezak), Grzegorz Fonfara, Michał Płonka, Michał Trąbka (77. Kacper Tabiś), Grzegorz MarszalikDamian Kowalczyk.
GKS Bełchatów: Paweł LenarcikAdrian Klepczyński, Marcin Grolik (78. Mikołaj Bociek), Piotr Witasik, Robert PisarczukDawid Dzięgielewski (71. Mateusz Szymorek), Patryk Rachwał, Marcin Ryszka, Dawid Flaszka (90+5. Hubert Berłowski), Bartłomiej BartosiakDaniel Ciechański (88. Szymon Zgarda).

Żółte kartki: Murawski, Kowalczyk, Fonfara, Marszalik – Grolik, Ryszka, Szymorek