Miasto wyremontuje stadion GKS

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

239 tysięcy złotych dostało miasto z Ministerstwa Sportu i Turystyki na modernizację infrastruktury sportowej GKS Bełchatów. Wykonany zostanie m.in. remont dachu, remont pomieszczeń socjalnych i instalacji centralnego ogrzewania.

– Bardzo się cieszę, że nasze starania w Ministerstwie Sportu i Turystyki przyniosły skutek – mówi prezydent Mariola Czechowska. – Bełchatów otrzyma dofinansowanie, które pozwoli nam na przeprowadzenie najważniejszych prac remontowych obiektów przy ul. Sportowej.

Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki miasto dostało w ramach programu modernizacji infrastruktury sportowej. W przypadku Bełchatowa chodzi o obiekty, z których korzysta GKS Bełchatów. Pieniądze zostaną wypłacone w dwóch transzach. Pierwsza na 100 tys. zł zasili miejski budżet jeszcze w tym roku. Pozostała część – 139 tys. zł trafi do miasta w 2018, kiedy zakończą się roboty związane z modernizacją. W planach jest m.in. remont dachu, instalacji centralnego ogrzewania wraz z węzłem cieplnym, remont pomieszczeń socjalnych, wykonana ma także zostać wentylacja.

– Pieniądze, które dostaliśmy z ministerstwa, razem z zapisanymi w naszym budżecie, powinny wystarczyć na wykonanie najważniejszych prac remontowych na stadionie – mówi Ireneusz Owczarek, wiceprezydent Bełchatowa. – Zaczniemy od dachu i węzłów cieplnych. Zobaczymy, ile uda się zrobić w tym roku. Planując roboty musimy się dostosować do rozgrywek.

Stadion GKS Bełchatów wraz z infrastrukturą miasto przejęło w formie darowizny od PGE w lipcu 2013 roku. Do tej pory, zarówno stadion jak i cztery boiska treningowe były wydzierżawione górniczemu klubowi. Od kwietnia jego administrowaniem zajmuje się Miejskie Centrum Sportu.

O konieczności remontu stadionu i boisk treningowych miasto mówiło jeszcze przed jego przejęciem przez MCS. Magistrat od razu zakładał, że będzie się starał o pozyskanie na ten cel środków zewnętrznych.