Kolejni piłkarze opuszczają GKS Bełchatów

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Konrad Andrzejczak, Adam Nowak, Robert Pisarczuk, Mateusz Szymorek, Szymon Zgarda i Paweł Zięba to kolejni zawodnicy po Arturze Lenartowskim, Dawidzie Dzięgielewskim oraz Danielu Ciechańskim, którzy nie będą reprezentować barw GKS-u Bełchatów w sezonie 2017/18. Klub nie przedłuży z nimi wygasających 30 czerwca kontraktów.

Poza wyżej wymienionymi piłkarzami wolną rękę w poszukiwaniu nowych pracodawców dostali, mający wciąż ważne umowy z klubem, Krzysztof Michalak i Albin Maciejewski. W ten sposób trener Mariusz Pawlak podał listę zawodników, z którymi GKS zakończy współpracę.

Konrad Andrzejczak rozegrał w barwach GKS-u 18 spotkań w II lidze oraz jedno w Pucharze Polski, strzelił jedną bramkę. Były piłkarz Zagłębia Lubin wiosną został przesunięty do drużyny rezerw.
Adam Nowak dołączył do zespołu w połowie marca, ale nie przebił się do pierwszej jedenastki, zaliczając jedynie 114 minut na boiskach II ligi.
Robert Pisarczuk wystąpił w 30-tu meczach II ligi oraz dwóch spotkaniach Pucharu Polski. Jedyne trafienie zaliczył jesienią w Tarnobrzegu.
Mateusz Szymorek jest w wychowankiem górniczego klubu. W pierwszym zespole debiutował w 2013 roku meczem z Okocimskim Brzesko na zapleczu Ekstraklasy. W sumie wystąpił 43 razy w rozgrywkach Ekstraklasy, I, II ligi oraz Pucharu Polski.
Szymon Zgarda przez dwa sezony był piłkarzem „Brunatnych”, rozgrywając 46 meczów ligowych oraz cztery Pucharu Polski. Zdobył w tym czasie cztery gole.
Paweł Zięba reprezentował GKS od 2011 roku. Najpierw jako zawodnik grający w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy, a później – z krótkim epizodem w Lechii Tomaszów Mazowiecki – w pierwszej drużynie „Brunatnych”. Najczęściej był jednak zmiennikiem i przez te wszystkie lata zaliczył zaledwie 27 gier, strzelając jedną bramkę.

Odchodzącym piłkarzom dziękujemy za grę w górniczym klubie i życzymy powodzenia w nowych zespołach i ich dalszych karierach sportowych.

Przypomnijmy, że pierwszy trening „Brunatnych” zaplanowano na poniedziałek 26 czerwca. Do tego czasu powinniśmy poznać nazwiska zawodników, którzy wzmocnią naszą drużynę, ale także tych z obecnej kadry, którzy nie skorzystają z zaproponowanych kontraktów.