Nowa twarz z drużynie Mariusza Pawlaka

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

28-letni Marcin Garuch podpisał dziś z GKS-em roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Były zawodnik Miedzi Legnica przyszedł do Bełchatowa z czarnogórskiego FK Grbalj i jest pierwszym wzmocnieniem „Brunatnych” przed zbliżającymi się rozgrywkami II ligi.

Filigranowy pomocnik rozpoczynał swoją piłkarską karierę w klubie Cicha Woda Tyniec Legnicki, ale kibicom kojarzy się przede wszystkim z występami w Miedzi Legnica, w której spędził łącznie ponad 12 lat. Ostatni sezon spędził w Czarnogórze, zajmując z FK Grbalj (Radanovići) siódme miejsce w Liga Prva – odpowiedniku naszej Ekstraklasy. W tym czasie rozegrał 26 spotkań i strzelił jednego gola. Dotarł też ze swoim klubem do finału Pucharu Czarnogóry.

W Miedzi Legnica rozegrał 228 ligowych spotkań, zdobywając 28 bramek. W międzyczasie Garuch był na rocznym wypożyczeniu w drugoligowej wówczas Chojniczance Chojnice (sezon 2012/2013).

W tym okresie czasu rozegrał jeden ze swoich najlepszych sezonów. W drużynie prowadzonej wówczas przez trenera Mariusza Pawlaka wystąpił w 29 spotkaniach, w których strzelił 8 bramek oraz zaliczył 6 asyst.

„W czerwcu kończy mi się kontrakt z Grbalj i będę gotowy na wyzwania, zobaczymy co przyniesie czas. Nie wykluczam niczego: ani pozostania tutaj, ani powrotu do Polski” – mówił niedawno w rozmowie z portalem weszlo.com. Witamy więc w Bełchatowie i życzymy samych sukcesów.