Dziesięć lat temu debiutował w GKS. Teraz ponownie wraca do Bełchatowa

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Nowy-stary zawodnik wzmocnił ekipę „Brunatnych” przed zbliżającym się sezonem. Robert Chwastek – bo o nim mowa – związał się z górniczym klubem rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

28-letni wychowanek Stadionu Ślaskiego Chorzów niemalże 10 lat temu debiutował już w GKS Bełchatów. Rozegrał dwa spotkania w Pucharze Ekstraklasy i dziesięć w drużynie Młodej Ekstraklasy, dla której zdobył dwie bramki (sezon 2007/08). Później piłkarska kariera prowadziła Chwastka przez m.in.: Wisłę Płock, Dolcan Ząbki, Ruch Chorzów i Siarkę Tarnobrzeg.  

W minionym sezonie reprezentował on barwy Gryfa Wejherowo, gdzie był podstawowym zawodnikiem i bardzo ważnym ogniwem zespołu. Wystąpił w 33 meczach i strzelił siedem goli (w tym dwukrotnie trafiał do bramki Pawła Lenarcika).

Mamy nadzieję, że nasz nowy lewy pomocnik jesienią będzie równie skuteczny w barwach GKS-u, czego mu serdecznie życzymy.

PS. Po jesiennym meczu GKS – Gryf, Robert Chwastek odpowiedział przed naszą kamerą na kilka pytań. Przypomnijmy to sobie (rozmowa od 05:30):
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=OC_Q4nYI7OM{/youtube}