WYWIAD GKS.NET.PL

Bartłomiej Bartosiak: Sezon w naszym wykonaniu powinien wyglądać lepiej

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

– Uważam, że do końca nie wykorzystaliśmy potencjału drużyny. Za dużo mieliśmy porażek – podsumował cały sezon napastnik GKS-u Bartłomiej Bartosiak.

Adam Widerski: Gratulacje nowego kontraktu. Działacze docenili twoje umiejętności i wkład w końcowe miejsce w tabeli. O co będziesz walczył w przyszłym sezonie wraz z pierwszą drużyną?

Bartłomiej Bartosiak: Dziękuje bardzo. Cieszę się bardzo, że doszliśmy do porozumienia i zostaje na kolejny sezon. Będziemy starać się włączyć do walki o jak najwyższe cele. Cel jest prosty. Awans GKS-u do 1 ligi.

Na jednej z grup na facebooku – GKS Bełchatów INFO – wśród kibiców zostały przeprowadzone kilka ankiet na koniec sezonu. W pierwszej z nich 76 % stwierdziło, że sezon w wykonaniu GKS-u mógł być lepszy. Jak to skomentujesz? 

– Sezon w naszym wykonaniu powinien wyglądać zdecydowanie lepiej. Szczególnie w pierwszej rundzie….. Na koniec jednak cele zmieniły się i udało się utrzymać drużynę w 2 lidze.

Jaka jest Twoja ocena minionego sezonu?

Uważam, że do końca nie wykorzystaliśmy potencjału drużyny. Za dużo mięliśmy porażek. Słaba gra w pierwszej rundzie, niska pozycja w tabeli i musieliśmy walczyć o utrzymanie.

Czy GKS było stać na awans do I ligi?

– Na początku były takie plany. Każdy widział kim dysponujemy w szatni. Uważaliśmy, że możemy stworzyć naprawdę dobrą drużynę. Niestety liga szybko zweryfikowała nas i awans oddalał się z kolejki na kolejkę.

Czego zabrakło do awansu?

– Czego…? W pierwszej rundzie pomysłu na grę. W drugiej większego cwaniactwa i punktów z meczów wyjazdowych.

W kolejnym pytaniu co drugi kibic wskazał Patryka Rachwała jako najlepszego piłkarza drużyny tego sezonu. Zgadzasz się z tą opinią? Kogo mógłbyś jeszcze wskazać?

– Zgadzam się. Patryk był mocnym punktem tej drużyny, co widać w statystykach. Dał nam ważne bramki, asysty. Mógłbym dodać tutaj Marcina Grolika, który również rozegrał dobry sezon.

Jak oceniasz pracę trenera w rundzie wiosennej? 65% kibiców wystawiło mu ocenę dobrą, a jedynie 26% ocenę bardzo dobrą.

– Oceniam bardzo dobrze! Cieszę się bardzo, że trener Pawlak zostaje w Bełchatowie i wspólnie będziemy razem pracować i walczyć o cele postawione przed zarząd.

Twoje słowa do kibiców to…?

– Pozdrawiam wszystkich Sympatyków GKS-u Bełchatów – liczymy na wasze wsparcie w przyszłym sezonie.